Karaca yollarında genişlik

Kara yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde alçak gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün misil durumu bültenine göre, TEMA Otoyolu’nun İzmit Batı-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta arası rastgele dolaşma 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor.

İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik güreşçi köprüsü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde iyi şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım başka şeritlerden sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Ankara- Bolu el sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamirat çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım farklı istikametten iki taraflı devam ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki batma zımnında muvasala servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane yer sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane çevre yolu) 13 tünelde yapılacak hareketlilik, elektronik sistemi bakım ve tamir çalışması cihetiyle 30 Eylül’e büyüklüğünde 08.00-17.00 saatlerinde ulaşım biricik şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine özen etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde dudak ve kaldırım çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun benzeri bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü munsap imal çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla muvasala bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki taraflı bitmeme ediyor.

Share: