Kangal köpeğinin cilt hesabına göveri yediğini gören Elazığlı’nın tepkisi gülümsetti

Kangal köpeğinin vücut hesabına göveri yediğini gören Elazığlı’nın tepkisi gülümsetti

ELAZIĞ Elazığ’ın Kavaktepe köyünde diri çarkıt artist Hüseyin Gürocak’ın kangal cinsi köpeği ten adına sebze ve semere yiyor. Anca kim Gürocak, haddinden fazla sevdiği köpeğini seçme dönüş etraflı hava eşliğinde besliyor. Bu durumu sonradan fark eden artist Gürocak, ‘Bozo’ isimli kangal köpeğinin bütün sebzeleri tükettiğini nazlı konuşmasıyla anlatması izleyenlerin yüzünde gülücük oluşturdu.

‘Bozo’ ismini verdiği köpeğinin tıpkı bölüm ceviz yediğini tesadüfen gören Gürocak, büyük bire bir şaşkınlık yaşadı. Köpeğinin cevizin birlikte karpuz, domates, elma, yayan, karpuz ve elan birçok sonuç ile göveri yediğini gören Gürocak, çıktı alışverişlerinde köpeğini birlikte düşünerek yapıyor. 13 klip sahibi olan sanatkâr Gürocak, bir zamanlar insanlar üzere söylediği türkülerini demin haddinden fazla sevdiği köpeğini beslerken seslendiriyor. Bozo, yemeğini Harput yöresine ilişik mufassal albeni eşliğinde keyifli bire bir şekilde yemenin tadını saatlerce çıkarıyor. Köpeğinin vücut yerine göveri ve kâr yemesini şaşkınlıkla karşıladığını nâkil Gürocak, işveli anlatımıyla kırdı geçirdi.

Mütekait olduktan sonraları köye yerleşip ‘Bozo’ isimli aynı kangal köpeği sahiplendiğini dile getiren Gürocak, “Tekaüt olduktan bilahare Kavaktepe köyüne yerleştim. Şuan bile köyde hayatımı sürdürüyorum. Müzikle uzun yıllar uğraştım amma daha bilahare bıraktım. Köye yerleştikten sonra biraz ay önceki ‘Bozo’ isimli köpeğime yemeğini verirken bir tane dahi koz verdim. Henüz sonra ağaçların altından getirdiğim cevizleri ona verdim ve hepsini yedi. Anca kim sincaplara dahi bir tane ceviz bırakmadı” dedi.

“Bozo’ya mufassal gelgel söylüyorum basar oturup dinliyor”

Bozo’nun yediklerini anlatırken şiveli ayrımsız şekilde şaşkınlığını nâkil Gürocak, “Domates, hıyar, üzüm ve kabağın içini da yedi. Alelhusus bir kısık yiyişi var, kabuğuyla birlikte yiyor. Bu duruma çokça şaşırdım. Kuzu, kucak, taş arabası ve dana değil birlikte bunları yemesi beni çok şaşırttı, elan çözemedim. Kemirmek verirken aynı de kendisini sevmemi istiyor. Ben de şımarmasın diyerek metanetli yumuşamak istemiyorum. Bazen etrafta kimse yokken yanı başında oturup Bozo’ya detaylı çekicilik söylüyorum dide oturup dinliyor. Bozo’yu severim türkü ve etraflı gelgel söylüyorum” diyerek konuştu.

Share: