Kahta’da arabulucuyla binlerce ikilik dosyası çözüme kavuştu

YANLIŞSIZ Fırka Malatya Mebus Kağan Kahtalı, Başsavcı Sarban’ı ziyarette yaptığı konuşmada, “Arabulucuk sistemi yardımıyla ihtimal de binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü” dedi.

SELIM Öğür Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Battalgazi Şehremini Osman Güder, İl Başkan Yardımcısı Namık Gören, Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ve partililerle ile gelişigüzel Bakir Adli Yıl açılışı zımnında Malatya Cumhuriyet Altını Başsavcısı Muhammet Deveci’ı görüşme etti.

Bakir Adli Yıl’da görev yapacak olan hakim, savcı, avukatlar ve adliye çalışanlarına başarılar dileyen Kahtalı, eskimemiş dönemin kılıklı olmasını rica etti. Kahtalı, hak mekanizmasının daha işlevsel ve verimli çalışması üzere şanlı çalışmalara imza attıklarını dile getirerek “Bittabi kim doğruluk herkese lazım ve 84 milyon vatandaşımızın seçme birinin hakkını arayacağı mecra bura. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde biz de adalet mekanizmasının daha aceleci ve elan artağan benzeri şekilde çalışması amacıyla balaban tensikat yaptık. Bunlardan yer önemlisi arabuluculuk sistemiydi. Pekâlâ bu herkes sebebiyle ihtimal üstelik binlerce dosya mahkemeye gelmeden çözüldü. Yine bunun birlikte Cumhurbaşkanımız son zamanda önemli tıpkı karara henüz imza attı. Buna bakarak 2 bin liranın altında olan celal alacakları silindi. Bu 5 milyon vatandaşımızı içeriyor. Vatandaşlarımıza leziz hayır olsun. Sonunda hem mahkemelerimizin yükü hafifletilecek hem da vatandaşımız benzeri nebze birlikte olsa rahatlayacak” şeklinde konuştu.

Başsavcı Sarban ise Malatya’da 4 yıldır fariza yaptığını hatırlatarak, “Buraya geldiğimiz süre içerisinden bu zamana kadar Malatya’mıza bildirme fena hâlde şekilde bakım sağlamaya çalışıyoruz” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: