Kahramanmaraşlı Vatandaştan Vekil Kükremek Yanık’a Lağım Döşemi Tepkisi

BELGIT DEMİRCİOĞLU

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde kıvrak Hasan Topal, Yayla Sonu Şenliği’hangi mevrut Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanı Deniz Yanık’a ilçenin şebeke sorunu anlatarak çözüm bulunmamasına reaksiyon gösterdi. Korumaların kendisini engellemek istediğini, fakat Kederli’a sorunu anlatabildiğini kaydeden Topal, “Biz kokudan geçemiyoruz oradan, Tanrı rızası üzere buyurun dedim” diye niteleyerek konuştu.

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Izdıraplı, Andırın ilçesi Kışla Bahçesi’nde düzenlenen Plato Sonu Şenliği’ne katıldı. Izdıraplı’a ilçenin lağım döşemi sorununu söylemek isteyen mütekait polis Hasan Topal, ilk korumalarca engellenmek istendi. Daha sonra Kederli’ın yanına anbean derdini anlattığını tamlayan Topal, şu açıklamayı yaptı:

“HEP UMUM, ZOOLOJI, MISIR SULAYANLAR, ORDA ÜRETİM YAPANLAR, NARENCİYE YAPANLAR, BİLMEM HANGI HEPSİ O SUYLA SULUYOR”

“Kavakların süresince, yolun başarısız kenarına kanalizasyonu bıraktılar. Yıllardır oraya akıyor. Kadirli’ye revan, köylere gidenler kokudan geçemiyor. Sayın bakanımızın yanına gezmek istedim ve düzenlilik güçleri olsun korumalar olsun beni ahzetmek istemediler. Kanalizasyonumuzun kokusundan buna bakanıma anlattım Sayın Belediye Başkanım da dinledi ve yapacağız dediler. Şu anda projeyi plana aldırdık dediler. Ama tığ şu anda birlikte kokudan geçemiyoruz oradan Allah rızası için buyurun dedim. 2014’te büyükşehir oldu 2016’de buranın kanalizasyonunu yaptılar ve orayı bıraktılar orada kaldı. Elan anca halen oraya akıyor. Bütün halk, hayvanat, hep bak orda mısır sulayanlar, orda istihsal yapanlar, narenciye yapanlar, bilmem ne hepsi o suyla suluyor. Hepsini istersen getireyim, gezdireyim buyur daha ölmüş değiller.”

KAYNAK DÖKÜMÜ

Bakanın gelişi

Şenlikten detaylar

Hasan TopalShare: