KAHRAMANMARAŞ – Öğrenciler Atatürk Anıtı’nda yer düzenlemesi yaptı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ayrımsız grup gönüllü mektepli, Atatürk Anıtı’nda hizmet tamirat ve yer düzenlemesi gerçekleştirdi.

Elbistan Mesleki ve Teknik Rum Lisesi’nde eğitimine devam eden bire bir kadro mektepli, sosyal külfet projesi kapsamında Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki Atatürk büstünü boyayıp, kaidenin olduğu alanda çevre düzenlemesi yaptı.

Okul Müdürü Melik Kılıç, gazetecilere, öğrencilerin namına gelerek değme bölüm önünden geçtikleri Atatürk Anıtı’na bakım fayrap etmek amacıyla talepte bunduğunu söyledi.

Öğrencilerin isteğini kıvançla karşıladığını, ilişik mercilerden cevaz aldıklarını ve zaruri malzemelerin realizasyon edildiğini anlatan Tığ, iki aktarılma süren çalışmalar sonucunda anıtın, Atatürk’ün maneviyatına henüz yerinde arkaç getirildiğini aktardı.

Öğrencilerin talepleriyle anıtta hizmet ve tamirat çalışması yaptıklarını hatırlatan Tığ, “Öğrencilerimiz öz teklifleriyle gelip anıtta bakım onarım yazmak istediklerini belirttiler. Bizler üstelik makul gördük, yıpranan anıtın atamıza ve şehrimize uygun ayrımsız ağıl gelmesi üzere materyal hazırlık ettik, öğrencilerimiz dahi işe koyuldular. Cumhuriyet Altını çocuklarına reva bire bir çizi gösterdikleri için öğrencilerimizle hava duyduk.” diye konuştu.

Gönüllü öğrencilerden Abdulkadir Taş, okul servisiyle anıtın etrafından geçerken, büstün bakıma ihtiyacı olduğunu düşündüklerini ve yaptıkları girişimler sonucu hizmet çalışması gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkumandan Şans bile, arkadaşlarıyla bu arada hakeza ayrımsız faaliyette bulunmanın akıllıca gururunu yaşadıklarını dile getirdi.

Share: