Kadın halterciler Avrupa Şampiyonası’nda tatamiye madalya hedefiyle çıkma

Kocaeli’de kamp özne kader karı halterciler, 15-25 Ekim’de Arnavutluk’ta gerçekleştirilecek Çoluk Çocuk ve 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda kürsünün zirvesinden yer kabul etmek üzere hat tutuyor.

Milli sporcular, antrenör Abdülbaki İtmiş gözetiminde dinlenme kampı çalışmalarını Kocaeli Vinsan Spor Tesisleri’nde sürdürüyor.

Milli halterci Övgü Ziyalı Özoğlu, AA muhabirine, 2013 yılında başladığı halterde sıradaki hedefinin Avrupa Şampiyonası’nda değerli madalya elde etmek olduğunu söyledi.

Medih Berrak, çalışmaların ongun gittiğini ve hedefinin madalya koparmak olduğunu tabir ederek, “Çalıştırıcılık fail teyzemin birlikte haltere başladım. Türkiye’de derecelerim, şampiyonluklarım bulunuyor. Takım arkadaşlarım, antrenörüm ve kulübüm çok bindi veriyor. Şu müdrike bir sevgili bulunmayan çalışmalarımız iyi gidiyor. Şampiyonada bol tıpkısı mertebe ahzetmek istiyorum. İlk önceliğim ve hedefim ülkeme madalya kazandırmak.” dedi.

Spora dürülmek isteyen kadınların gelişigüzel devir çevresinden destek alacağını belirten Methiye Saf, “Bu sporu yapacak olanlara haddinden fazla banal yaşta başlamalarını başvuru ederim. Mütehammil bir yolculuk ama kimsenin yapamayacağı aynı spor değil. Başarmak talip her kadının beraberinde banko destekçisi olacaktır” diye niteleyerek konuştu.

Aydanur Er Kişi: “Arz balaban hedefim olimpiyatlara katılmak”

Aydanur Erkek ise şampiyonaya olimpiyat hedefiyle gittiğini kaydederek, “2012 yılında 10 yaşındayken haltere başladım. Şimdi milli topluluk kampımız var peşi sıra Avrupa Şampiyonası’na katılacağız. Bökelik hazırlıkları gayet ferah gidiyor. Haddinden Fazla etraflı zamandır, tahminî 7-8 aydır hazırlanıyoruz. Bu süreçte günah yaşadım onun tedavisini gördüm. Umarım evire çevire ayrımsız rütbe ile madalya alabilirim. Temas sportmen kabil olimpiyatları hedefliyorum.” şeklinde konuştu.

Berfin Altun: “3 kızıl madalya ile andırmak istiyoruz”

Berfin Altun de Avrupa Şampiyonası’na gittiği mızıka arkadaşlarıyla 3 altın madalya kazanma hedefinde olduklarını söyledi.

İlk defa bando arkadaşlarıyla milli mızıka kampında bulunacağı üzere heyecanlı olduğunu vurgulayan Berfin, şöyle devam etti:

“2010 yılından beri halterle uğraşıyorum. 2012 yılında Türkiye Şampiyonu oldum. Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Her zamanki gibi heyecanlıyız. Olimpiyat kotası ahzetmek ve 3 altın madalyayla düşüncesiz dönmek istiyoruz. İlk defa takım arkadaşlarımla milli takım kampına gideceğim. Herhangi Bir sporcuda olduğu gibi kul olimpiyatlarda çabalamak istiyorum. Orada ülkemizi açıklamak istiyorum.” dedi.

Share: