İzmirli müzisyenler cinayete kurban giden Değer Şener üzere sokağa imdi!

Ankara’da Ümitköy semtindeki ayrımsız kafede çalgı aleti fail ve 3 kişinin kendisinden istediği şarkıyı bilmediğini söyleyen Onur Şener, mekanın kapanmasının ardından dışarıda kendisini bekleyen tıpkı şahıslar vasıtasıyla zedelenmek edilerek öldürüldü. Itibar Şener iki bölüm geçmiş planlı törenle toprağa verilirken, gözaltındaki 5 kişiden 3’ü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, iki eş ise adli arama şartıyla azade bırakıldı. Tutuklanan İlker K., Mehabetli G. ile Bonkör S.’nin kamu personeli olduğu öğrenildi.

“COŞKU MAGANDALARINA SONUÇ”

İzmir’de birlikte müzisyenler, Buca Forbes’te ayrımsız araya gelerek Şener’in öldürülmesini protesto etti. Temsili benzeri müzisyenin elinde gitarı ile beyaz zehir kefene sarılarak yere uzandığı basın açıklaması sırasında, İzmirliler önsezi kırcı anlar yaşadı. Ellerinde, “Notalar utandı insan utanmadı, Tıpkısı ezgi bir cana bedel olmasın, Coşku magandalarına sonuç” dövizleri haiz müzisyenler, “Sanatçıya uzanan yabancılar kırılsın” sloganı atıp, olayı protesto etti.

“SEVGİ TOPRAKLARINDA SEVGİ YETİŞSİN”

Müzisyenler adına açıklama fail İzmirli yüzü sıcak artist Mikrop lakaplı Bilgelik Durmuş, “Bizler, nişanınızı, düğününüzü, sünnetinizi, asker eğlencenizi, dünyaevi teklifiniz üzere yeryüzü mutlu anlarınıza şehadet ediyoruz. Bu yapılan sadece Onur Şener’i değil tam sahne kayran sanatçıların tamamını ilgilendiriyor. Israrla kutuplaşma ve şiddetin geldiği kapsam, bu çepel yüzü gösteriyor cins. Herkesin, bu kim olursa olsun, ayrıştırma dilinden ırak durması lazım. Ilişik topraklarında bağlılık yeşersin istiyoruz. Mekanlara ve on paralık bire bir coşku adına silahlı ve kesici cisimlerle alınmamasını istiyoruz. Bu sebeple aynı hafta süresince tayf aldığımız mekanlarda arzu sıkıntı kabul etmeyeceğiz” sözlerine saha verdi.

Share: