Iye illerinde içtimai göz projesi başvurularında derya yaşanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin yeryüzü şişman sosyal ev projesi kapsamında Veli illerinde dahi vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

30 bin 300 konutun yapımının planlandığı Iye Bölgesi’nde e-Devlet üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını terhis etmek için er saatlerde Umum ve Tarım bankaları şubelerinin uğrunda derya oluşturdu.

Proje kapsamında 12 ilçede 4 bin 100 bölük yapılmasının planlandığı Manisa’da El Bankası önünde muntazır vatandaşlardan Recai Avcı, terzilik yaptığını, yıllardır familya sahibi olamadığını, kiradan ayrılmak istediğini tabir etti.

Avcı, “TOKİ’ye yazılmaya geldim, henüz ilk da yazılmıştım, çıkmadı. Bu posta devran diyelim.” dedi.

Halil Kaptan dahi proje üzere Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederek, sosyal hane projesinin ayrıksı hane fiyatlarındaki yükselişi dahi durdurmasını beklediğini söyledi.

Yüksel Karaböcü ise maaş kirası 3 bin teklik olan tıpkı evde oturduğunu dile getirerek, “Ben bu imkanla icar öder kabil evimi alacağım, ev sahibi olacağım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tanrı razı olsun. Bu imkanı bize sundu, mutluyuz ve huzurluyuz. Yoksa ben ev sahibi olamazdım.” diye konuştu.

Mürtefi Gökmen da mânialı raporu olduğunu belirterek, 10 senedir kirada oturduğunu, proje ile karı sahibi olmayı umduğunu tabir etti.

Denizlili vatandaşlar konut projesinden memnun

Denizli’birlikte 19 ilçede 2 bin 950 konutun yapılması bekleniyor.

Kent merkezinde bankaların bulunduğu Gazi Mustafa Eksiksizlik Bulvarı’na er saatlerde mevrut vatandaşlar, doldurdukları evrakları banka görevlilerine yöneltmek için sıra bekliyor.

Başvuru yapanlardan Mehabetli Şenel, göz sahibi gelmek amacıyla espas beklediklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı müjdeden sonraları eş sahibi oluşmak için geldik. Familya sahibi kalkmak bizim amacıyla hayaldi. Fakat Cumhurbaşkanımız yardımıyla inşallah sülale sahibi olacağız, haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Duygu Uğurlu üstelik bu projede emeği geçen herkese teşekkür ettiğini tabir ederek, mufassal yıllardır kirada oturduğunu, karı sahibi olacağı üzere mutlu olduğunu dile getirdi.

Share: