Iye beşik kabilinden sallandı! Kuşadası açıklarında 15 dakika arayla 4.7 ve 5.1 büyüklüklerinde zelzele oldu

Kıyamet ve Müstacel Kapsam Dümen Başkanlığı (AFAD) Zelzele Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan önceki açıklamaya bakarak; Kuşadası ilçesinin 15.44 kilometre açığında saat 12.56 sıralarında 7.3 kilometre derinlikte gerçekleşen sarsıntı kaza merkezinde ve çevresinde belli belirsiz şekilde hissedildi.

15 DAKİKA SONRA BİR DEPREM DAHA

Korkutan sarsıntının arkası sıra bölgede 15 dakika sonra bir hareket elan yaşandı. AFAD yoluyla depremin şiddeti 5.1 olarak açıklanırken model üssünün Kuşadası olduğu belirtildi.

“AKSI BİR İHBAR BULUNMUYOR”

Bölgedeki durumla ilişkin bilgi veren AFAD’dan yapılan açıklamada, “Kuşadası ilçesi açıklarında meydana mevrut 5,1 büyüklüğündeki hareket sonrası, an itibarıyla, olumsuz tıpkısı ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi.

TUNÇ SOYER’DEN İLK AÇIKLAMA

Art arda mevrut depremlerinden peşi sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den da ayrımsız izah geldi. Twitter’dan aynı paylaşım eden Soyer, ilk tespitlere bakarak seçkin hasarın olmadığını belirtti. Soyer, şu ifadeleri kullandı; ” Ege Denizi’nde meydana mevrut ve şehrimizde hissedilen 4.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen hemşehrilerimize esbak olsun dileklerimi iletiyorum. İlk tespitlerimize göre seçkin hasar yok. Umulur kamu olumsuzluklar için teyakkuzdayız.”

İşte bölgeden gelen önceki görüntüler:Share: