İstanbul’a muhtemel yağmur yağmadı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, bugüne özen çekerek akva rüzgarla beraber meydan saha kuvvetli asuman gürültülü bora yağmur uyarısında bulunmuştu.

Kentte muhtemel sağlam yağmur henüz görülmedi. Keder geçişlerinin yaşandığı ve gri renge bürünen Üsküdar ve Eminönü’nde vatandaşlar serin havanın tadını çıkardı.

Site Hatları seferlerinde üstelik bozma bahis konusu olmadı. Bire Bir haddinden fazla kişi şemsiyeleriyle sokağa imdi.

“TEDİRGİNİM AMMA HAZIRLIĞIM VAR”

Eminönü’nde bekleyen Fethiye Gündoğdu, “Bursa’ya gidiyorum, seyahat var. O yüzden çıktım. Gergin oldum. Bir misil denizin ortasında fırtınada kalmıştım. Şu zaman haddinden fazla tedirginim amma çokça baskı olursa sanırım nakız tamam. Bundan sonrası şansa kaldı. Bilet olduğu için merbut çıktık. Hazırlığım var, yağmurluğum çantada” dedi.

“SERİN HAVANIN TADINI ÇIKARIYORUZ”

Bursa’dan İstanbul’a bu sabahleyin mevrut Halil Yılmayan dahi, “Bozuk olduk düpedüz. Arkadaşımla alay malay sabahleyin şemsiyemizi alsak mı diyerek düşündük. Buradan adalara gideceğiz. Orada bile gelgel durumuna baktık, inşallah haddinden fazla yağmaz diyerek düşünüyoruz. Gürpedek intikal türlü belki, bunlar yaz yağışları. Gelirken endişe duyduk bire bir özdek peki mu diyerek. Şu zaman serin havanın tadını çıkarıyoruz amma ne olacağı mahsus olmaz. Yağmurluk var, yanımıza teferruatlı kollu kıyafetler aldık. Tedbirli geldik, uyarıları dikkate alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞEMSİYEMİZ VE ŞAPKAMIZ VAR”

Üsküdar’da yağmura mücehhez olduğunu belirten Recai Lekesizoğlu, “Bitli benzeri yaz yağmuru gelecek. Şemsiyemiz, şapkamız ve hoşur benzeri yağmurluğumuz var” diyerek konuştu. Ali Çıpa ise “Kabataş’tan geldim. Haddizatında çok evire çevire benzeri albeni var. Biraz yürüdüm ama yanıma hiçbir husus almadığım amacıyla koşarak arabama gidiyorum” dedi.

Share: