İstanbul Laf Tarihi Grubu’ndan Yılmaz Büyükerşen’e Ülfet

İstanbul Müzakere Tarihi Grubu’ndan Bilge Başlangıç ve beraberindeki heyet, Eskişehir Büyükşehir Uray (EBB) Başkanı Yılmayan Büyükerşen’i mülakat etti.

EBB Başkanı Yılmayan Büyükerşen’e müteveccih nezaket ziyaretleri sürüyor. Bu kapsamda, İstanbul Danışma Tarihi Grubu’ndan Bilgili Mir ve beraberindeki gök bilimi, düzenledikleri maharet yolculuk kapsamında Büyükerşen’i müzakere etti. EBB Umumi Sekreteri Ayşe Ünlüce’nin de meydan aldığı ziyarette, misafirlerini Meclis Salonu’nda ağırlayan Büyükerşen, “Sizleri Eskişehir’dahi görmekten etraf çokça mutluyum” dedi.

Başkan Büyükerşen henüz sonradan heyete, kentte emanet geçirilen ilkin Pörsümüş Çayı’nın ıslahı gelmek için; tramvay, tematik parklar ve müzeler kabil kentçilik projelerinden bahsetti.

“ESKİŞEHİR BELEDİYECİLİKTE LABORATUVAR GİBİ”

Misafirperverliği dolayısıyla Büyükerşen’e teşekkür eden Kafa ve beraberindekiler, “Eskişehir’dahi hayata geçirdiğiniz denk projeler için sizlere teşekkürname ediyoruz. Gerek Pörsümüş, gerekse tramvay projesi, parklar, müzeler olmak amacıyla Eskişehir’deki değişim ve dönüşümü yerinde gördük. Eskişehir ülkemize kat sayı ve belediyecilikte laboratuvar kabil. Hakeza çağdaş, çağdaş ve şehircilik alanında eş çalışmalara imza attığınız amacıyla sizleri istekle kutluyoruz” diyerek konuştu.

Share: