İSTANBUL-BAYRAMPAŞA’DA TRAFİĞİ TEHLİKEYE DÜŞÜREN SÜRÜCÜLERE UKUBET

BAYRAMPAŞA Bozuk Edirne Asfaltı üstünde korkulu manevralar yaparak trafiği tehlikeye düşüren minibüs sürücüsü ile otomobil sürücüsü yakalanarak ukubet uygulandı. Sürücülerin trafikte yaptıkları bunaltıcı manevralar cep telefonu görüntülerine yansıdı.

Pazartesi günü Bayrampaşa Eski Edirne Asfaltı üstünde sakil manevralar yaparak ilerleyen minibüs ile otomobil trafiği tehlikeye düşürdü. Sürücülerin yaptığı bu kısık manevraların görüntüleri içtimai medyada paylaşılınca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Gidiş Geliş Denetleme Ofis Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Şalter sürücüleri F.E. ve C.K. ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucu belirleme edilerek yakalandı.

Sürücüler F.E. ve C.K.’ya ayrı ayrı tevessül etmek için “Sirkat” atmaktan 1823’er TL, “Laubaliyane açar kullanmaktan” 196’şar TL, “Trafik Güvenliğini ile ait taban ve yasaklara uymamaktan” 196’şar TL kalkışmak amacıyla toplamda herhangi bir iki sürücüye 4 bin 430 TL yönetsel para cezası uygulandı. Çevirgeç sürücüleri F.E. ve C.K. için antrparantez, görüntülerde yapmış oldukları hareketler nedeniyle, “Trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan” adli muamelat başlatıldı.Share: