Iraklı ünlü eş oyuncudan Economist’e ‘iri eş’ davası

Iraklı ünlü karı oyuncu Enas Taleb, Arap kadınlarının neden Fellah erkeklerinden henüz “nazik” olduğunun ele alındığı benzeri makalede fotoğrafının kullanılması nedeniyle Economist dergisine İngiltere’de sevgili açtı.

BBC News’in haberine göre Taleb, fotoğrafın bağlamı dışında ve izni olmadan kullanıldığını ve bunun özgürlüğü ile mahremiyetini ihlal ettiğini söyledi.

Temmuz sonu yayımlanan haberde Taleb’in dokuz kamer önceki Irak’taki Babil Uluslararası Film Festivali’nde fariğ aynı fotoğrafı kullanıldı. Zenci kadınlarının, erkeklerden elan aşkın ağırbaşlı olmasının evde tutulma nedenlerinden biri namına gösterilen haberde, ayrımsız özge gerekçe namına üstelik gâh erkeklerin ‘balık hoşur’ kadınları daha cazip bulduğu ifadesi saha aldı. Haberde ayrıca “Iraklılar çokça balık kalın oyuncu Enas Taleb’i ülküsel güzellik yerine gösteriyor” denildi.

Taleb ise “Genel kendisine Arap, özelde de Iraklı kadınlarda bir hakaret” diyerek tanımladığı bili amacıyla “Hastalık Economist Avrupa ve ABD’dekilerle değil üstelik, Zenci dünyasındaki iri kadınlarla ilgileniyor” diyerek sordu.

Instagram’dahi 9 milyon takipçisi olan 42 yaşındaki Taleb “Benim ünlü ve kamuya dünyalık ergin biri olduğumu bilmiyorlardı. Krizleri kazançlara dönüştürebilirim” dedi.

Toplumsal medyada de “ırkçı” ve “cinsiyetçi” olmakla suçlanan Economist dergisi iddialara ayrımsız yanıt vermedi.

The Economist yazdı: Trump özentisi

 

The Economist: Temel ölü sayısı 15 milyonu aştı

 

The Economist patronlara ekli yüklendi

 

Share: