İngiltere’de yağışsızlık ilan edildi

Ülkenin Çevre, Azık ve Köy İşleri Bakanlığından yapılan açıklamada, son 50 yılın yer kurak yazının yaşanıyor olması dolayısıyla İngiltere’nin yarısından fazlasının susuzluk statüsüne alınmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, İngiltere’nin 14 bölgesinden sekizinde susuzluk yaşandığı belirtilirken bu bölgelerin Devon ve Cornwall, Solent ve Güney Downs, Kent ve Cenup Londra, Herts and Şimal Londra, Doğu Anglia, Thames, Lincolnshire and Northamptonshire, Günindi Midlands olduğu bildirildi.

 “Hortum yasağı” genişliyor

Su tevzi şirketi Yorkshire Water, 26 Ağustos’tan itibaren hortum yasağı olarak aşina suyun kısıtlanmış kullanımının uygulanmasına başlanacağını bildirdi.

İngiltere’nin sunma balaban su ve atılan akarsu hizmetleri şirketi Thames Water, 4 Ağustos’ta müşterilerini yağmur eksikliği zımnında gelecek haftalarda Londra’de “hortum yasağını” (Makul tıpkı akarsu şirketi eliyle su kıtlığı sırasında makbul hortum kullanımına ilgilendiren resmi bunama) infaz etmek zorunda kalabilecekleri üstüne uyarmıştı.

İngiltere’üstelik içme suyu sağlayan aynı diğer tedarikçi South East Water bile Şehir ve Sussex’teki müşterileri üzere 12 Ağustos’fecir itibaren yürürlüğe girecek “hortum” ve “sulama” yasağını açıklanan ikinci tedarikçi oldu.

Thames Water, susuzluk dolayısıyla talebin 25 yılın sunu faziletli seviyelerine ulaştığını açıklamış, kayran şeş suyu seviyeleri bu yıl ilk kez ortalamanın altına düşmüştü.

Londra’daki Thames Nehri’nin kaynağı, yağışların azalması ve orak ayı ayında ülkede kıvılcım rekorunun kırılmasına öğün açan ısıdam gelgel dalgasının etkisiyle kuraklık yaşanıyor.

İngiltere’üstelik krizin nedeni altyapı yatırımı eksikliği

 

İngiltere’bile çekicilik sıcaklıları üzere eskimemiş alarm

 

İngiltere’de cümbüş faturaları cep yakıyor

 

 

Share: