Ilkgüz ve Lina’nın hedefi milli mızıka

Mersin’in gestalt kaymakamlık Akdeniz Belediyesinin ücretsiz yaz ayak topu okulunun bu yılki minik kursiyerleri 6 yaşındaki Ilkgüz ve 7 yaşındaki Lina’nın hedefi, gelecekte kadın milli futbol takımında kundaklamak.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü eliyle temas yıl planlı yaz spor okullarının bu yılki ayak topu, tenis, basket ve yüzme kurslarına farklı yaş gruplarından yüzlerce bala katıldı. Şafak Erdur Seyfi Alanya Futbol Tesisinde düzenlenen ücretsiz yaz okulunun futbol kursiyerleri arasında, bu sene özellikle iki minik ilgi çekti; 6 yaşındaki Ilkgüz Ada Sebep ile 7 yaşındaki Lina Oruç. Futbol sevdalısı minik kızların genişlik iri hayali, gelecekte karı futbol milli takımında oynamak.

Ailelerinin desteğiyle Ekin ve Içtimai İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği ücretsiz yaz spor okuluna kaydolan ve futbol branşında terbiye düzlük kız çocukları, futboldaki hünerlerini sergilerken ayn doldurdu. Eğitmenleri gözetiminde futbol tekniklerini geliştiren, tümden kontrolü, tümden rastık ve pas atmayı öğrenen minikler, penaltı atışlarındaki yeteneklerini birlikte sergiledi.

“Kursa geldiğim üzere çok mutluyum”

Futbolu çok sevdiğini söyleyen 6 yaşında Ilkgüz Ada Saika, Akdeniz Belediyesi yaz spor okulu yardımıyla hayali olan futbola kavuştuğunu ifade etti. Sebep, “Buraya geldiğim amacıyla çokça mutluyum. Çokça ahenktar, çokça iyice bir meydan. Gültak başkanımızı haddinden fazla seviyorum. Bize bu imkanı sağladığı üzere teşekkür ediyorum” dedi.

Hayali gitgide avrat ayak topu milli takımında tavlamak olan 7 yaşındaki Lina Oruç da çokça fiilen, gelecekte nazik tıpkı topçu kalkışmak istediğini dile getirdi. Lina, “Hocalarımızdan futbolu öğrenmeye çalışıyorum. Öğrendiklerimi geliştirerek ve imdi çalışarak ileride balaban tıpkısı topçu girmek istiyorum. Gelecekteki hayalim, avrat futbol milli takımımızda tavlamak. Bizlere bu iyice imkanı sağlayıcı Uray Başkanımız Mustafa amcaya teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu. – MERSİN

Share: