Ilbay Kızılkaya’dan Çaltılı çiftçilere kere müjdesi

Bilecik’in Söğüt ilçesine bağlı olan ve ‘Marmaranın Beribenzer Antalya’sı’ diye niteleyerek adlandırılan Çaltı Köyü’nü görüşme fail Vali Dr. Kemal Kızılkaya, çiftçilere misil müjdesi verdi.

Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri hazırlıkları üzere Söğüt’e giden Vali Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, evvel önce Söğütlü çiftçiler marifetiyle kurulan pazara uğrayarak, burada üreticilerle ve esnafla arkadaşça etti. Henüz sonradan Diken Köyü’ne sabık Vali Kızılkaya, burada birlikte seralara giden nöbet güzergahı üzerinde incelemelerde bulunarak üreticilerin iştiyak ve taleplerini dinledi.

“Çiftçilerimiz henüz sağlıklı yollarda yaz, şita demeden seralarına ferah ferah ulaşabilecek”

Arkası Sıra karye meydanında vatandaşlarla bir araya gelerek kardeş kardeş fail Ilbay Kızılkaya, yaptığı açıklamada; “Bilecik’imizde zirai üretim anlamında koca bire bir noktada olan ve bölgemizin Antalya’sı namına anlatım edilen Çalı Köyü’müzde seracılarımızla, çiftçilerimiz ve köy sakinlerimizle tıpkı araya gelerek hem kardeş kardeş ettik hem birlikte taleplerine kulak verdik. Mümasil zamanda Çalı Köyü’müzde hemşerilerimizin muvasala refahını yükseltecek olan asfaltlama işlemine başlayacağız. Sonunda çiftçilerimiz daha sağlıklı yollarda yaz, şita demeden seralarına ferah ferah ulaşabilecek. Sizler kâfi kim üretin, devletimiz her daim üreticisinin yanındadır” dedi. – BİLECİK

Share: