Ilbay Bilgin: “Terör örgütünün 40 yıldır verdiği zararı önlemek, öğretmenlerimizin ortaya koydukları eğitim mücadelesiyle tamam”

Vali Âlim: “Terör örgütünün 40 yıldır verdiği zararı karşılık olmak, öğretmenlerimizin ortaya koydukları terbiye mücadelesiyle evet”

ŞIRNAK Şırnak’ta 24 Kasım Öğretmenler Haset dolaysıyla program düzenlendi. Ilbay Osman Âlim, “İlimizde soysuz yıldırı örgütünün 40 yıldır verdiği bu zararı gitmek, tığ yöneticilerden feyiz, öğretmenlerimizin aşkla şevkle ortaya koydukları terbiye mücadelesiyle evet” dedi.

Şırnak Üniversitesi 15 Orak Ayı Kurultay ve Kültür Sarayı Salonunda planlı program, istinkâf etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda, öğrenciler şiirler okudu, oratoryo gösterisi yapıldı, göreve yeni başlayan namzet öğretmenler ahit etti. Vali Osman Bilim Adamı, programda, öğretmenlerin değme aktarılma hatırlanması gerektiğini, herkesin gönlünde ayrıcalı benzeri yerleri olduğunu söyledi. Vali Bilim Adamı, “Gaziantep Karkamış’ta hain terör örgütü eliyle açılan zehir ile şehit olan Ayşenur Sarıklı ve hoşur yavrumuza rahmet diyoruz. Başta Ayşenur sarıklı ve ülkemizde martir olan bütün öğretmenleri kaçınmak, şükran ve şükranla anıyoruz. Bizler evvel emri Oku olan ayrımsız dinin mensuplarıyız. Bizleri okutan ve teferruat ile irfanla buluşturan bütün öğretmenlerimiz berenarı dinamik olunuz. Çünkü dünyada farklı devletler yaşamaktadır. Devletlerin ümranlı ve gelişilmemişi terbiye ile ortaya çıkmaktadır.” dedi.

Öğretmenlerin önemine vurgu özne Ilbay Bilimci, “Bizlerin eğitime verdiğimiz önemi filhakika son zamanlarda fiziki altyapısıyla, eğitimin kullanılmamış teknolojiler ile donatılmasıyla ülkemizin seçkin köşesinde yavaş yenilikler olmuştur. Ülkemize bu manada baktığımızda haddinden fazla vahim anlamda değişim ve transformasyon göstermiştir. Bundan eski dönemlerde okullarımızda 40-50 öğrencinin eğitim bilimi gördüğü sınıftan, bu dönem ilimizde sayı farkı 24 öğrencinin yetişek gördüğü sınıflara huruç bulunuyoruz. İlimizde görev fail öğretmenlerin ayrı benzeri önemi var. Zira ilimizde adi terör örgütünün 40 yıldır verdiği bu zararı karşılık olmak, tığ yöneticilerden feyiz, öğretmenlerimizin aşkla şevkle ortaya koydukları terbiye mücadelesiyle tamam. Bir Tane benzeri öğretmenin verdiği savaş buradaki değişimin, dönüşümün arz balaban esri olacaktır. Şırnak ve ilçelinde şehit olan hep öğretmenlerimizi rahmet ile anıyoruz. Siz öğretmenlerin de Öğretmenler Haset’nü kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Etkinlikte, tahrir ve koşuk dalında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Programa, Şırnak Valisi Osman Bilimci, Belediye Reisi Mehmet Yarka, İl Cingöz Komutanı Kıdemli Albay Hedef Bozkurt, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mirza Şık, İl Güvenlik Müdürü Cemal Dalman ve öğretmenler katıldı.

Share: