İl Başkanı Yıldırım selin dinmesiyle vatandaşların yardımına koştu

SELIM Parti Bilecik İl Başkanı Serkan Saika, Bilecik’te güzeşte akşam ezanı saatlerinde bastıran boğanak yağışın dinmesiyle sahaya inerek vatandaşların yardımına koştu.

Bilecik’te bedaheten bastıran sağanak yağışın peşi sıra cadde ve sokaklar göle döndü. Çokça sayıda aile ve işyerinin dayanç katını su basarken, araçlar trafikte ilerlemekte güçlük çekti. Yağışın dinmesinin arkası sıra DÜRÜST Tümen İl Başkanı Serkan Saika, tezelden sahaya inerek vatandaşların yardımına koştu. Atatürk Bulvarın’da aksiyon yerlerini su basan esnafla tıpkısı araya mevrut Komutan Saika, vatandaşlara esbak olsun dileklerinde bulunarak, yapılabilecek herhangi bir makule yardıma engelsiz olduklarını tabir etti.

Ardından selden arz haddinden fazla etkilenen; Bilecik’in Pazaryeri ilçesine sınırlı Karaköy köyünde Belediye Başkanı Zekiye Tekin ile benzeri araya mevrut Başkan Yıldırım, ekiplerin çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Tekin’den icraat için bilgelik düz Sebep, Karaköylü vatandaşlara önceki olsun dileklerini ileterek benzeri gayrı sel bölgesi olan Bilecik’in Hat’ine kapalı Içici köyüne geçti. Başkan Yıldırım, burada de ölçülü çalışmaları dahi durumunda görerek hikmet aldı.

Başbuğ Sebep, mülakat esnasında yaptığı açıklamalarda, devletin çekicilik ve kuruluşlarınca yapılacak hasar tayin çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra yaraların en kısa sürede sarılacağını rapor etti. Selden etkilenen vatandaşlar ise İl Başkanı Saika’a, zor günlerinde kendilerini boydak bırakmadığı amacıyla teşekkürname etti.

İl Başkanı Saika’a ziyaretleri esnasında Bilecik İl Umumi Meclis Başkanı Osman Yılmaz, DOĞRU Öğür Minval İlçe Başkanı Nail Öztürk, ve kuruluş üyeleri haremlik etti. – BİLECİK

Share: