İkinci Şayan Şeker davasında mahkeme eşini ve kızını bıçaklayan sanığın akıl sağlığının araştırılmasını istedi

Eskişehir’de sokakta kavga ettiği eşini ve kızını bıçaklayan yabancı tabiiyetli Abdulkadir A. ve kavgaya ilişmek isterken onu bıçakla yaraladığı iddia edilen Miğfer Daşkıran’ın yargılandığı davada mahkeme, eşi ile kızını bıçaklayan sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek, us sağlığının durumunda olup olmadığına dair adli tababet raporu alınmasına değişmeyen verdi.

Eskişehir 4. Pahal Ukubet Mahkemesinde tanıdık davanın duruşmasın tutuklu maznun Abdulkadir A. ile taraf avukatları katıldı. Sanık Abdulkadir A., duruşmada geçmiş beyanlarını tekrarla detaylı süredir mevkuf bulunduğunu söyleyerek boşaltma talebinde bulundu. Sanığın eşi Shahnaz N. ve kızı Nasım Gol A. önceki celsede kendilerine bıçakla hücumcu sanıktan şikayetçi olmadıklarını, davaya katılma taleplerinin bulunmadığını söylemişlerdi. Duruşma heyeti sanığın suçta gerçekleştirdiği eylem zımnında düşünce sağlığının durumunda olup olmadığına dair adli tababet kurumundan rapor alınmasına ve sanığın mevkufiyet halinin devamına karar verdi. Murafaa Şubat ayına ertelendi.

22 yıla büyüklüğünde hapis talebiyle sav açılmıştı

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca mevkuf maznun Abdulkadir A. ve tutuksuz yargılanan Miğfer Daşkıran için hazırlanan iddianamede maznun Abdulkadir A. için, kızı Nasım Gol A’yı ve savaş esnasında kendisini engellemeye müteharrik Hüseyin Şahin’i bıçakla ‘kasten yaralamaktan’ 8 aydan 2 yıla büyüklüğünde, eşi Shahnaz N’ye yönelik ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar delik cezası istenmişti.

Olayın geçmişi

Emek Mahallesi Ertaş Caddesi’nde ecnebi tabiiyetli Abdulkadir A. (62) ile eşi Shahnaz N. (47) ve kızı Nasım Gol A. (32) ortada tartışma artık. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesiyle Abdulkadir A., üzerinde taşıdığı bıçakla eşini ve kızını yaraladı. Yoldan geçe olayı gören Tolga Daşkıran (19) ve arkadaşları kavgayı beğenmek amacıyla ailenin yanına gitti. Sâdır arbedede Daşkıran, bıçakla Abdulkadir A.’yı yaraladı. Arkadaşı Miğfer Daşkıran’a yardım etmek üzere olaya engelleme fail Hüseyin Ş. ise arbedede bıçakla ayağından yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine fenomen adına 112 Müstacel Servis ekipleri sevk edildi. Kavgada yaralanan Shahnaz N. ve Abdulkadir A. ile kızları Nasım Gol A. olay adına gelen esenlik ekiplerince Eskişehir Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis ekiplerince fenomen durumunda gözaltına alınan Miğfer Daşkıran ise emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye gönderme edildi. Çıkarıldığı hazar ceza mahkemesince tutuklanan Miğfer Daşkıran cezaevine gönderildi. Miğfer Daşkıran avukatının itirazı üzerine adli arama şartıyla erkin bırakılırken, nahoş Abdulkadir A. ise 6 dönem sonra tedavisinin tamamlanmasının peşi sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. – ESKİŞEHİR

Share: