Hürriyetperver Eğitim Bilimi-Sen Giresun Ofis Başkanı Akdağ’dan Meral Akşener’e Çiçek Veren Öğretmenin Cımbar Edilmesine Reaksiyon: “Öğrencileri Miting Alanına…

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Hürriyetçi Eğitim-Sen Giresun Ofis Başkanı Uğurlu Akdağ, İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener’e çiçek verdiği gerekçesiyle hoca Mustafa Dizdar’ın filiz edilmesine aksülamel göstererek “Siyasal bir şahsiyete çiçek isnat etmek siyaset beğenmek mıdır? Siyasileri Piraziz kaza sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasal parti mitingine katılmaları amacıyla yazı gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasi parti faaliyetine katma oluyorlar mı?” dedi.

Hürriyetperver Eğitim Bilimi-Sen Giresun Şube Başkanı Uğurlu Akdağ, Meral Akşener’e çiçek verdiği için Piraziz ilçesinden Güce ilçesine cımbar edilen sarıklı Mustafa Dizdar ile ilgili açıklama yaptı. Akdağ, şunları söyledi:

“Özgür ve tenkidî düşünceyi özümsemiş, çok sesliliğe saygıyı garanti altına kayran, ‘fikri mutlak, vicdanı bağımsız milletvekili, irfanı müstakil’ anlayışla müstakil yarar faaliyetleri yapmayı mecburi ve vazgeçilmez bire bir öge namına akseptans eden Hürriyetperver Eğitim Sen, haksızlığa hukuksuzluğa uğrayan üyelerinin, etiket, cinslik siyasal görüşüne bakmaksızın zaman ve bundan sonra de yanı sıra durmaya devam edecektir.

“ADALETİN TERAZİSİ BOZULMUŞTUR”

Bugün adaletin terazisini bozulmuştur. Piraziz Mesleki ve Ustalık Anadolu Lisesi Öğretmeni bir zamanda sendikamız üyesi Mustafa Dizdar bize göre cürüm olmayan ancak Piraziz İlçe Milli Eğitim Müdürü ve İl Milli Terbiye Müdürü’ne bakarak suç sevgili ayrımsız davranıştan âlem iki kere cezalandırılmıştır. Bu cezanın üst oruçlu olduğunu düşünüyoruz. Mustafa Dizdar öğretmenimiz emsal kişiliği, çalışkanlığıyla okulunda müstehap aziz bir şahsiyettir. Dosyasında bu zamana kadar almış olduğu aynı cezası da yoktur. Öğretmenimiz ayrımsız zamanda 2009 yılından 2021 yılına büyüklüğünde 14 projede yer almıştır. 2014 yılından başlayarak 86 gelecek girişimci (imalat), 34 geleneksel müteşebbis (imalat dışı) esnaflara müteveccih proje yazılarak onaylanmıştır. Bu projelerden 21 tanesi yurt fındık işleme tesislerine aittir.

“BAŞARILARLA MEŞGUL BİR EĞİTİMCİDİR”

Mustafa Dizdar 20 Temmuz 2022 tarihinde ilimizi görüşme fail Sayın Meral Akşener’i Bulancak ilçesinde esnaf ziyareti yaparken görmüş, o esnada kendisine tıpkı bağ çiçek vermiştir. Tıpkı rabıt çiçekten mi, Mustafa Dizdar öğretmenden mi ya da sayın Meral Akşener’den mi erinçsiz oldu birileri bilinmez. Ancak ayrımsız kök var kim bu hastalık duyanlar Mustafa Dizdar karşı serian bir anket açıp kendisini bir nöbet değil iki defa cezalandırmışlardır. Önce aylık uyuşma cezası verirler bu yetmez tıpkısı birlikte fariza yeri değişikliği cezası vererek 70 km uzaklıktaki Güce ilçemize atamasını yaparlar. Yani çımbar ederler. Demincek bunu yapanlara kâh sorularımız olacak;

1-Çiçek yüklemek ne zamandan beri cürüm sayılmaya başlandı?

2-Sayın Meral Akşener, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre başı yerde birisi midir ki namına çiçek vermek suç sayılıyor?

3-Politik tıpkısı şahsiyete çiçek yöneltmek siyasa boşaltmak mıdır? Şayet o hâlde Giresun ilinde görev yapan ilkin Milli Yetişek Müdürlüğü yöneticileri, bazen kaza milli yetişek müdürleri kalkmak amacıyla çoğu ekol müdürü, müdür muavini ve öğretmen bu suçu işlemişler midir?

4-Siyasileri Piraziz ilçe sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasal parti mitingine katılmaları için alfabe gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasal parti faaliyetine katılmış oluyorlar mı? Bu cezayı verenlerin bunlar amacıyla neler yaptığını haddinden fazla iptila ediyoruz.

“MUSTAFA DİZDAR’A VERDİĞİNİZ CEZALARI UNUTMAYIN!”

Hürriyetperver Eğitim Sen’in izin ve faaliyetlerinden birisi da ‘Kamu görevlilerine grev ve siyaseti yasaklayan düzenlemeleri sona erdirecek icraat yapmayı amaçlar. Fakat hiçbir siyasi parti ve kuruluşla organik ilişkiye girmez’ şeklindedir. Bize bakarak aynı siyasal parti liderine çiçek çevirmek suç değildir. çıktı seçme siyasal parti liderine evet birlikte siyasetçiye çiçek ödeme, suret incizap kadar davranışlarda bulunan amme görevlileri üstelik tıpkısı cürüm işlemiş olmayacaklardır. Bu kabil tıpkı durumla karşılaşacak olan eğitim bilimi çalışanlarının birlikte olacağımızı göstermek istiyorum. Ayrıca Giresun ilinde ne yöneticilerin siyaset yaptığı herkesçe bilinmektedir. Sayın Mustafa Dizdar’ a vermiş olduğunuz bu cezalar unutmayın imdi eş alınacak bire bir kriter olacaktır. Sayın Mustafa Dizdar’ a rastgele tip hukuki desteği vererek yanı sıra olduğumuzun bilinmesini isteriz. Adalete olan güvenimiz tamdır. Doğruluk leşker evet de geç cilve edecektir.”

Share: