“Heves Bağı” projesi çerçevesinde hususi eğitim bilimi öğrenci velilerine yönelik kahvaltı etkinliği gerçekleştirildi

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız’ın himayelerinde hususi gereksinimli çocuğu olan ailelere müteveccih hazırlanan “Istek Bağı Projesi” çerçevesinde ailelerle, Eskişehir Öğretmenevi’nde kahvaltı etkinliği gerçekleştirildi.

Hususi gereksinimli çocuğa cemaat olan anne babaların karışma olacakları, moral ve motivasyonlarını artırabilecekleri, kendilerine devir ayırabilecekleri; içtimai, kültürel, sportif etkinliklerin düzenleneceği, muayyen aralıklarla toplantıların yapılacağı, natür yürüyüşlerinin düzenleneceği, ailelerden gelecek gönül ve öneriler doğrultusunda bağ ve hobilerine yönelik kursların açılacağı “Gönül Bağı” projesi çerçevesinde, özel eğitim bilimi mektepli velileri ile kahvaltıda ayrımsız araya gelindi. Eskişehir Öğretmenevinde planlı etkinliğe İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Pervin Yol Yordam, Hususi Terbiye ve Kösemenlik Bölüm Müdürü Muhittin Güleryüz, Ana Eğitim Bilimi Büro Müdürü Ayben Çimen, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü Özel Terbiye ve Kösemenlik Şube Müdürü Tülay Gündoğan, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü Özel Eğitim ve Kılavuzluk Büro Müdürü Mecnunca Ünver, Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya, Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Umumi Heyet Üyeleri, hususi eğitim okulu yöneticileri ve hususi gereksinimli çocuğu olan aileler katıldı.

“‘Dilek Bağı’ kurduğumuz ailelerle etkinliklerimiz bitmeme edecek”

Rağbet Bağı projesinin fikir annesinin Uzm. Dr. Ikbal Didem Ayyıldız olduğunu ve Ilbay Erol Ayyıldız’ın himayelerinde ve destekleri ile çok heybetli bir proje yürüttüklerini nâkil İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Pervin Töre, hususi gereksinimli çocuğu olan aileler ile elan çalışkan iletişim ve arzu bağının kurulması, yaşadıkları sorunların paylaşılması, bu sorunlarla başa çıkmalarının sağlanması, düşünüm ve önerilerin paylaşılması üzere etkinliklerin devam edeceğini belirtti.

Daha bilahare Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya; planlanan tarihlerde, planlanan kuaförlerde özel gereksinimli çocuğu olan anne ve babalara müteveccih basar olarak zatî bakım desteği sağlanacağını söyledi. “Heves Büyü Projesi” kahvaltı etkinliği ailelerin konuşmaları ve taleplerinden sonraları sona erdi. – ESKİŞEHİR

Share: