HAYVANSEVER AKADEMİSYENİ, ARACINA ‘YEMEK AKTARILAN AKIBET UYARI’ YAZIP TEHDİT ETTİLER

KOCAELİ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda işyar Boy Bos Uğurlu’in sokak hayvanlarını beslemesinden huzursuz olan dirilik evet birlikte eşhas, kamyonetinin kapısına ‘Yemek aktarılan serencam uyarı’ yazısını kazıyarak zılgıt etti. Tekin, gönüllülerin engellendiğini belirtip, ‘Benzeri süre yazıyı sildirmeyeceğim, insanlar görsünler; nelerle karşılaşıyoruz, hayvanların yaşantıları hangi kadar print ve gönüllüler ne büyüklüğünde engelleniyor’ dedi.

Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi Boy Bos Tekin’in çıkmaz hayvanlarını beslemesinden huzursuz olan kişi yahut şahıslar, kamyonetinin kapısını kazıyıp, ‘Yemek aktarılan akıbet uyarı’ yazarak tehditte bulundu. Uğurlu, İzmit’in Alikahya Fatih Mahallesi’ndeki evinin önüne otopark ettiği kamyonetine yazılan yazıyı sabah görünce paslı oldu. Tekin’in şikayetçi olması konusunda ekipler harekete geçerken, bölgede uzlaştırıcı gören belirleme edilemedi.

Kendisinin yaptığı yasa dışı aynı şey yapmadığını tamlayan Bedel Uğurlu, “Kestirmece 8 senedir çıkmaz hayvanlarını besliyorum. Okulun orada ve apayrı bölgelerde üstelik besleme yaptım. Yaşadığım bölgede dahi hayvanları yiyeceksiz çoğaltmak istemiyorum. Çıkmaz hayvanlarını beslediğim amacıyla aracımın kapısına ‘Yemek dökme sonuç uyarı’ şeklinde benzeri abece yazılarak tehditvari ayrımsız abece yazmışlar. Bunu üstelik katmerli tıpkı stoper konu ile yazmışlar. Sabah kalktığımda bu alfabe ile karşılaştım” dedi.

DAHA ÖNCE DAHI ARACI TAŞLANMIŞ, CAMI KIRILMIŞ

Zaman antlaşma yıldırma mesajları aldığını belirten Tekin, “Elan evvel dahi ‘Buraya kemirmek koyma’ denildi ve hayvanlar üzere koyduğum yemekler, sular döküldü. Arabam taşlandı antrparantez camı çatladı. Sileceğime zılgıt yazısı ve sinkaflı notlar bırakıldı. Rastgele akşam evime girerken gerilim yaşıyorum. Eve girdikten sonraları köpekler havlarsa balkona çıkıp susturmaya çalışıyorum. Olan biten hayvanlara dayalı rahatsızlıklar, sokakta benden biliniyor? diye konuştu.

Bir süre yazıyı sildirmeyeceğini dile getiren Uğurlu, ‘Yazıyı görenler ışıklarda alelhusus okumaya çalışıyor. Anlam veremiyorlar. Tıpkısı müddet yazıyı sildirmeyeceğim, insanlar görsünler ve ibret olsun; nelerle karşılaşıyoruz, hayvanların yaşantıları hangi büyüklüğünde tahakküm ve gönüllüler ne kadar engelleniyor. Antrparantez ben yerel hayvan dulda görevlisiyim. Yasaya bakarak hayvanların beslenmesi doğal ihtiyaçları kanuni çerçevede belirlenmiştir. Benim yaptığım gayrikanuni bire bir husus namevcut. Vakit Kaybetmeden beni ilişik bir fenomen değil birlik Türkiye’da balaban çevrede yaşanan teessürat. İnsanların destek olmuyorsa bile bildirme azından mâni olmaması geçişsiz” dedi.Share: