Hatayspor Maharet Direktörü Özbalta: Kora keder, çata kavşak ayrımsız müsabaka olacağını düşünüyorum

Hatayspor Ustalık Direktörü Serkan Özbalta, “Konyaspor takımına alın yarar sağlama hedefimiz var. Kora gaile, çata kavşak tıpkısı yarışma olacağını düşünüyorum. İki kıta balya takımın müsabakasının olacağı inancındayım” dedi.

Spor Bacak Süper Lig’in 6’ncı haftasında deplasmanda Konyaspor’un konuğu olacak Hatayspor, yaptığı antrenmanla hazırlıklarına devam etti. Hatay ekibinde, Konyaspor karşılaşması öncesinde alil ya de cezalı oyuncu bulunmuyor. Bordo-beyazlılarda ustalık direktör Serkan Özbalta, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Takımının dört haftadır bir etiket gösterdiğini ve mebzul baziçe oynadığını söyleyen Hatayspor Ustalık Direktörü Serkan Özbalta, “Bizim oynatmayı çalıştığımız etkili benzeri oyun var, nazik tıpkısı baziçe var amma bu oyunu oynayabilmek üzere oyuncuların beraber debi edebilmesi geçişsiz. Aramıza kullanılmamış oyuncular katıldı, onların etraflı ahit gelişigüzel antlaşma geçirebilmeleri lazım. Bizim geçen seneden artan mahsus bire bir teşrih kadro var onun konusunda bazı takviyeler yapılıyor, üste sabık günde iki oyuncumuz geldi. Bu anlamda az buçuk elan sabra ihtiyacımız var. 4 yarışma ve serencam oynadığımız Adana Demirspor müsabakası oyunun oturmaya müteveccih artı anlamda, bunun birlikte fiziki ve savaş kısmını üstelik ilaveten mebzul bire bir oyun çıkardık. Konyaspor maçına dahi, mebzul hazırlanıyor sporcularım. Konyaspor takımı, iki yıldır bu arada oynayan arkadaşlardan, sporculardan müesses benzeri grup. Biz oraya kazanma gayeli gidiyoruz, akilane tıpkısı oyun oyalamak istiyoruz. Hem savunmada hem ikinci bölgede hem rakibin bir numara bölgesinde, hem bile kazandığımız toplarla, hızlı hücumlarla savunma arkasına yapacağımız koşularla Konyaspor takımına alın avantaj ölçü hedefimiz var. Kora gönül belası, çata kavşak aynı müsabaka olacağını düşünüyorum. İki şerha denk takımın müsabakasının olacağı inancındayım” ifadelerini kullandı.Yeni transferlerin sezon başı dinlenme kampı dönemi geçirmediğini bunun üzere takıma dönüşlerinin geç olacağını söyleyen Özbalta, milli bando ortada onları hazır hale yayımlamak üzere çalışacaklarını söyledi.

Konyaspor maçına dolgunca hazırlandıklarını belirten Mehdi Boudjemaa ise rakibi iyi çözümleme ettiklerini ve antrenmanları kesintisiz sürdürdüklerini belirtti.

Share: