Hasan Fırat Ekol: “Tek hedefimiz Süper Grup”

Gerçekleştirdiği antrenmanlar ve maçlarla sezona hazır tıpkısı şekilde giriş fethetmek talip İzmit Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nda Başantrenör Hasan Fırat Ekol, yeni sezonda şampiyonluğu hedeflediklerini ve bu yolda tamlık kentin desteğine ihtiyacı olduklarını ifade etti.

Yeni sezonda Türkiye Kadınlar Basket Ligi’nde bökelik hedefleyen İzmit Belediyespor Avrat Basketbol Takımı’nda Başantrenör Hasan Fırat Ekol, dolgunca bir topluluk oluşturduklarını ve hedeflerinin böke olarak Süper Yığın’e kızışmak olduğunu belirtti. Cimri çalıştıklarını ve yıpranmamış sezondan umutlu olduklarını kaydeden Hasan Fırat Meslek, “Ağustos ayının başında takımımızı topladık ve ay süresince aheste bir antrenman temposuna girdik. Takım fikstürümüz bile galiba oldu. Bizim üzere şu an değme husus haddinden fazla bol gidiyor. Topluluk yerine hedefimiz şampiyona olduğu üzere, rakibin bizim için benzeri önemi namevcut. Rastgele hafta parkeye çıkıp maçımızı kazanmaya odaklanacağız” dedi.

“Umum kentin desteğine ihtiyacımız var”

Kısıtlı imkanlarla gür bire bir mızıka oluşturmaya çalıştıklarının altını çizen Meslek, “Sezona geç başladık. Kısıtlanmış imkanlarla ferah bire bir mızıka oluşturmaya çalıştık. Bizim hedefimiz, tendürüst oyuncularımızla şampiyon yerine Süper Takım’de vadi ahzetmek. Önümüzdeki günlerde gene arka liglerden takıma yarayışlı olacağına inandığımız gâh isimlerin bize katılmasını istiyoruz. Çünkü biz şampiyonluktan başka ayrımsız husus düşünmüyoruz. Yaşar Kardaş başkanlığında bakir aynı yönetimimiz var. İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in bile desteğini ziyadesiyle hissediyoruz, çok teşekkürname ediyoruz. Antrenmanlarımızı Atatürk Spor Salonu’nda sürdürüyoruz. Maçlarımızı üstelik yeniden bu sezon Atatürk Spor Salonu’nda oynayacağız. Birlik kentin desteğine ihtiyacımız var. Yeniden bu salonu mabet haline getirip inşallah takımıza bindi olmalarını bekliyoruz. Benim burada 4’üncü sezonum, köle imdi İzmitliyim. Bütün bu arada burada bu takımı Süper Kütle’e taşıyacağımıza inanıyorum” sözlerini kaydetti. – KOCAELİ

Share: