Hakkari’de ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyelerinden şarkıcı Gülşen’e reaksiyon

Hakkari’de ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in mortocu hatip okulları ve mensuplarına müteveccih sözlerine tepki gösterdi.

Derneğin Hakkari Ofis Başkanı Adil Demir, gazetecilere, önder dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

Bu okulların ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli angajman ve beraberliği önceleyen, toplumda merbutiyet, çekinmek ve hoşgörü ikliminin oluşmasına balaban katkılar sunduğunu belirten Çıpa, şunları kaydetti:

“Gülşen isimli tıpkısı şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu açık amaç ve düşmanlığa gönderme etmektir. Bu okulların mensuplarına ve mezunlarına bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına aynen reddetme ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından belde kendisini kınıyoruz. Zaman bu okullarda okuyan kestirmece 1,5 milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve çıkışlı olanları dikkate aldığımızda 10 milyona andıran tıpkı kitleyi tuhaf iddialarla itham etmek toplumun fay hatlarıyla oynamaktır. Yapılan terbiyesizliği asla sineye çekmeyeceğimizi, hukuk önünde adisyon soracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.”

Çıpa ve beraberindekiler, açıklamanın peşi sıra Gülşen karşı yanlışlık duyurusunda bulundu.

Açıklamaya, Bahir Feneri Derneği Kıyamet ve Yer Işler Müdürü Fatih Baht, İHH Hakkari Yazıhane Başkanı Orhan Esas, Türkiye Cahillik Vakfı (TÜGVA) Hakkari İl Temsilcisi Harun Aşan, Hakkari Esenlik Sen Bölüm Başkanı Orhan Tanyürek, Hakkari Doğruluk ve Tesanüt (HAKDA) Platformu Sözcüsü Nihat Ongun ve Ensar Vakfı Başkanı İsmail Bronz katıldı.Share: