Güzellik Salonu Gökhan’ın ölümünde sanıklardan ‘Pencereden atladı’ savunması

ESKİŞEHİR’üstelik, güzellik salonu Gökhan Kısacık’ı (26) 3’üncü kattaki evinin penceresinden atıp, öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Emine Öncü (27), Koca Eskioğlu (26) ile Mutlu Turan’ın (35) yargılanmasına başlandı. Sanıklar, duruşmadaki savunmalarında suçlamaları reddedip, Kısacık’ın arbedede sarih olan pencereden kendisinin atladığını öne sürdü.

Odunpazarı ilçesi İstiklal Mahallesi’nde oturan güzellik salonu Gökhan Kısacık, 28 Haziran gecesi evine gelen ve aralarında vecibe meselesinden husumet olduğu tamlanan Emine Sancak, Bay Eskioğlu ve Mutlu Turan ile tartıştı. Şüpheliler, iddiaya bakarak, Kısacık ve evdeki Sırrı Kaba’i (60) dövdü ardından kuaförü 3’üncü kattaki lüp penceresinden atarak kaçtı. İhbarla adrese gelen sağlık ekiplerince ilk müdahalesi görüngü durumunda yapılan Gökhan Kısacık ve Sırrı Anif, ambulansla Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Gökhan Kısacık, doktorların eksiksiz müdahalesine karşın kurtarılamadı. İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan Emine Simge, Er Kişi Eskioğlu ve Mesut Turan ise gönderme edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

‘NASIL DÜŞTÜ, BİLMİYORUM’Haklarında Eskişehir 3’üncü Bati Ceza Mahkemesi’nde dava açılan 3 sanık, ilk kez hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmaya sanıkların yanı sıra canip avukatları üstelik katıldı. Vakfedilmiş sanıklardan Emine Sancak, “Diğer sanıklar Gökhan’ı dövdüler. Gökhan birlikte ayrımsız küşayiş yere yığıldı, yerde da tekme atmaya devam ettiler. Gökhan, aldığı darbeler neticesinde bayılır gibi oldu. Gökhan’ı kaldırıp Sırrı’nın yanına oturttular. Tıpkı müddet sonraları Gökhan kendine gelmeye başladı, az buçuk gelgel almak amacıyla camın kenarına unutmak istedi. Kadeh açıktı, Gökhan camın uğrunda çekicilik alıyordu. Bittabi düştü bilmiyorum, görmedim ancak diğer sanıklar Gökhan’ı camdan attılar mı yoksa Gökhan kendisi mi düştü; bilmiyorum. Ego Gökhan’ı camdan atmış değilim” dedi.’SADECE SIRRI’YA VURDUĞUMU KABUL EDİYORUM’Sanık Ongun Turan ise suçlamayı kabul etmeyip, daha ilk verdiği namus borcu nedeniyle tartıştıklarını öne sürdü. Görüngü gecesi yaşananları anlatan Turan, “Sırrı çokça alkollüydü. Biz içeriye girer girmez beni görünce bana küfretti. Elindeki bıçakla bana kadem yaptı. Bunun üstüne ego Sırrı’yı dövdüm. Bu tam Gökhan benim kolumu tuttu, Sırrı’yı kastederek ‘Dövme’ dedi. Ego dahi Gökhan’a ‘Sen karışma’ deyip hafifçe ittirdim. Benim Sırrı ile aramdaki çatışma devam ederken ‘Çocuk kendini aşağı attı’ diye niteleyerek bire bir curcunalı geldi. Baktığımda Gökhan odada yoktu. Nedeniyle ben Gökhan’a vurmuş değilim, camdan hor atmış değilim. Ego takkadak Sırrı’ya vurduğumu kabul ediyorum” diye konuştu.’TUTMAYA VAKTİMİZ DAHİ OLMADI’Sair sanık Er Eskioğlu bile Gökhan Kısacık’ın 3’üncü kattaki evin penceresinden atladığını öne sürerek, “Mesut, Sırrı’ya vuruyordu. Mutlu’un elinde bulunan bıçağı alıp cebime koydum. Henüz sonraları Gökhan camı açtı. Orada klimanın dış cephedeki motosiklet kısmına ayaklarını koydu. Ben atlayıp kaçacak kabil düşündüm. Elhak böyle düşünmemle Gökhan’ın kendisini aşağı atması bire bir anda oldu. Aramızda vuzuh olduğu için tutmaya vaktimiz da olmadı” dedi.Mahkeme heyeti, savunmaların ardından sanıkların sağlam yanlışlık şüphesi dolayısıyla alıkonulma halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.

Share: