Gürkan: “Şehrin gücü ilişki ve beraberliğinden gelir”

Malatya İmam Hatip Lisesi’nin evvel 10 yılının mezunları diyanet görevlileri ile Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan’ın katıldığı benzeri konuşma toplantısı düzenlendi.

Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından kortej alan Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, Malatya’nın içtimai, kültürel ve manevi hamurunda katkısı olan İmam Dil Cambazı Mezunu hocaları ile bir araya gelmenin bulunmaz olduğunu belirterek, şehrin geleceğine katkı sağlaması açısından herkesten ve herhangi bir kesimden görüş aldıklarını, şehri alay malay yönettiklerini, benzeri şehrin gücünün birlik ve beraberliğinden geldiğini söyledi.

Geçmiş yıllardan günümüze sosyete nazarında imam hatip liselerinin çokça kebir ve kızıl olduğuna bel eden Gürkan, bu okullarda okuyan öğrencilerin parmakla gösterildiğini, bu etkinin ayrımsız şekilde bitmeme etmesi üzere birlikte öğretmenlerin, okul idarecilerinin ve velilerin daha faal olması gerektiğinin gerekliliğine vurgu yaptı.

Malatya Kent Konseyi eliyle mahsus aralıklarla müşavere toplantılarına katıldığını ve çıkan önerileri dikkate aldığını tamlayan Gürkan, toplantıda bulanan hocaların bazıları ile benzeri dönüş eğitim tedrisat tedrisatından geçtiklerini, bugün birlikte bu tasavvur için tıpkısı araya geldiklerini, geçmiş günleri iri bire bir huzurla namahrem ika fırsatı bulduklarını söyledi.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdulkadir Kalan ise, “İmam hatipli memleketini, milletini ve dinini seven insanlardır. Komşunun hakkına riayet fail onu üzmeyen insanlardır. İmam hatipli rastgele devir adamakıllı yeknesak âdem olmuştur” dedi.

Program sonun da katılımcılar Gürkan ile hatırat fotoğrafı çektirerek Başkan Gürkan’a ve Malatya Şehir Konseyi’ne kendilerini tıpkısı araya getirdikleri üzere teşekkürname ettiler. – MALATYA

Share: