Güllabi ekiplerinden kötü ve makaron operasyonu

Eskişehir’de bitirmiş ekiplerince yapılan işler sonucu çok miktarda bandrolsüz makaron ve yaman ele geçirilirken, 1 dirilik karşı adli iş başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre, İl Güllabi Komutanlığı’na ilişkin Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Mücadele (ÇIFTLIK) Şube Müdürlüğü ekiplerince Erenköy Mahallesi’nde eğleşme fail aynı şahsın kıyılmış tütünleri makine yardımıyla makaronlara doldurarak Büyükdere Mahallesi’nde kâin işyerinde sattığı tespit edildi. İl Kurnaz Komutanlığı KOM Büro Müdürlüğü, Odunpazarı İlçe Cingöz Komutanlığı ve İl Güven Müdürlüğü ÇIFTLIK Yazıhane Müdürlüğü ekiplerince dalavereli şahsın evine ve işyerine yapılan operasyonda, 1 adet duman yükleme makinesi ve 2 sayı sıkmaç, 13 bin 500 art bandrolsüz ve hologramsız kıyılmış yaman meşgul makaron, 18 bin 200 art bandrolsüz ve hologramsız boş makaron, 2 kilogram baldrolsüz ve hologramsız kıyılmış duman, 503 nüsha sigara paketi boyutunda çok amaçlı kutu ve 150 adet siftinlik boy kilitlenmiş torba ele geçirildi.

Şüpheli nefer hakkında ‘Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet’ suçu çerçevesinde adli işlem başlatıldığı öğrenildi. – ESKİŞEHİR

Share: