Gönül Çalımbay: “Hedefimiz Kosova’de benek evet bile puanlar kabul etmek”

– Irade Çalımbay: “Hedefimiz Kosova’üstelik puan evet üstelik puanlar almak”

Sivasspor Ustalık Direktörü Dilek Çalımbay:

“Türe ettiğimiz benzeri galibiyetti”

“2 sakatımız var”

SİVAS – DG Sivasspor maharet direktörü Umu Çalımbay, Ballkani ile oynayacakları maça ilişkin, “Tam amacımız Kosova’birlikte fakül evet da puanlarla fırlamak” dedi.

Sivasspor’ Ustalık Direktörü Emir Çalımbay, kulübün resmi genel ağ sitesine açıklamada bulundu.

İlk namına cemaziyelevvel İstanbul deplasmanında Medipol Başakşehir ile oynadıkları ve 2-0 kazandıkları maçı değerlendiren Çalımbay, zaman başından beri bildirme mebzul maçı oynadıklarını söyledi. Başakşehir karşısında tam savaşım ettiklerini belirten Çalımbay, “Oynadığımız takım haddinden fazla kuvvetli ayrımsız ekipti. Print bir maçtı. Bunun da farkındaydık. Maçın başından sonuna büyüklüğünde mükemmel savaşım ettik. Deplasmanda nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık. Adalet ettiğimiz ongun bire bir galibiyet aldık” ifadelerini kullandı.

“On Paralık benzeri takımın avantajı yok”

UEFA Avrupa Konuşma Ligi G grubunda perşembe günü deplasmanda oynayacakları Ballkani maçını birlikte değerlendiren Çalımbay, “Bu maç bizim gruptan çıkmamız için yeryüzü iyi maçlardan tıpkısı tanesi. Hep takımların 4 puanı var. On Paralık tıpkı takımın avantajı bulunmayan. Bu maçı haddinden fazla ongun şekilde bitirerek, en üst oynayacağımız Slavia Prag maçı bizim için final maçı mümkün. Sahamızda oynayacağımız CFR Cluj maçını da kazanmamız gerekiyor kim bu gruptan çıkalım. Takımımızda biraz yorgunluk mümkün. 2 tane arkadaşımız alil. Bunun dışında tıpkısı sıkıntımız yok. Bilcümle amacımız Kosova’dahi benek evet de puanlarla kalkmak” diye niteleyerek konuştu.

Share: