Gölpazarı Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan görevine başladı

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine atanan Kaymakam Mustafa Nevzat Mercan, görevine başladı.

Mercan Balığı, yaptığı açıklamada, Gölpazarı’nın ecdadın önce kurduğu yörelerden biri olduğunu belirterek, ilçeye kırnak hizmetler yapabilmek için çalışacaklarını söyledi.

Gölpazarı’nın tarihi bire bir öneme cemaat olduğunu kaydeden Mercan, ilçenin hem turizm potansiyeli ile hem da azık sanayisi ile önünün haddinden fazla celi olduğunu dile getirdi.

Mercan Balığı, şunları kaydetti:

“Zer aynı saha, inşallah hep kurumlarımızla iş birliği süresince hizmet etmeye çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu sosyal projelerle ilgili çalışmalarımıza inceden inceye izlem ederek bitmeme edeceğiz. Zirai potansiyeli işlemek için neler yapılabileceğini değerlendirip paydaşlarımızla beraber zaruri çalışmaları yürüteceğiz.”

Ceviz el işi tesisinin hizmete girmesi için bile lüzumlu çalışmaları yaptıklarına değinen Mercan, “Koz kurutma ve soyma tesisimizin nasıl henüz verimli çalışabileceğini değerlendirip, köylülerimizin bu tesisten beklentilerinin neler olduğunu öğrenip onlara hizmet edebilecek ağıl getirerek inşallah tarımsal kalkınmayı destekleyici çalışmalar yapacağız.” ifadesini kullandı.

Share: