Giresunspor maçında Develi’den Yukatel Kayserispor’a umum destek

Bedel Başmaklık Stadı’nda Bitexen Giresunspor’la yüz yüze mevrut ve 3-0’lık net bire bir skorla 3 puanı hanesine yazdıran Kayseri’nin Süper Lig temsilcisi Yukatel Kayserispor’a Develili vatandaşlar cümle destek verdi.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın önderlik ettiği, Develi’deki hava ve sivil cemiyet kuruluşlarının da taraftar bindi sağladığı karşılaşma öncesi Cumhuriyet Altını Meydanı’nda benzeri araya gelen Develililer, daha sonraları Develi Belediyesinin ücretsiz tahsis ettiği araçlarla Kayseri Fehamet Has Stadı’na heyecan ve tezahüratlarla gitti.

Stada girmeden tezahüratlarıyla takımlarını destekleyen Develililer 90 an boyunca bir kasırga ve destekle tezahüratlarını sürdürdüler. Kayseri’yi yıllardır Süper Küme’dahi kalburüstü aynı şekilde külah fail Kayserispor’u bu sezonda birlikte serbest bırakmayacaklarını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, “Develililer adına Kayserispor’umuzu lüzumlu sahada gerekse ekranlarımız başında desteklemeye bitmeme edeceğiz. Statta esermek isteyen hemşerilerimiz için ücretsiz anahtar kaldırmaya ve passolig temin etmeleri amacıyla destek vermeye bitmeme edeceğiz. Bugün bu desteğimizle birlikte oylumlu baziçe çıkarıp 3 puanı 3 golle kayran takımımızı canı özden kutlama ediyor; başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bugün bu mücadeleye umum Kayserili hemşerilerimize destek vermek amacıyla çağrıda bulunan ve Kayserispor’umuzun başarısı amacıyla himmet gösteren başta Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek başta kalkışmak üzere emeği güzeşte hep hava ve kuruluşlarımıza bile çok teşekkür ediyorum” dedi.

Develililer dahi Başkan Mehmet Cabbar’a sağladığı imkanlardan ve desteklerinden ufuk teşekkürlerini iletti. – KAYSERİ

Share: