Gidiş Geliş kazasının ardından kılık yapmaya başladı, Türkiye birincisi oldu

Kahramanmaraş’ta geçirdiği gidiş geliş kazasının peşi sıra resim yapmaya başlayan 14 yaşındaki Hacı İhram Izdıraplı, odasını atölyeye dönüştürdü.

Onikişubat ilçesi Serintepe Mahallesi’nde tüvana Hacı İhram İhram Yanık’ın, 5 yıl evvel okula giderken geçirdiği trafik kazası sonrasında iki bacağı kırıldı.

Tedavisinin peşi sıra hayallerini akdetmek için fotoğraf yapmaya başlayen Yanık, 100’den fazla eserin sahibi oldu.

3. sınıfta kaymakamlık geçirdikten sonraları foto yapmaya başladığını anlatan Kederli, “Alelumum TV’lerdeki belgeselleri izleyerek artık ilgim arttı. Sonrasında babamdan defter, boya, fırça almasını istedim. Resimler yapmaya başladım. Haber Laf Merkezini kazandım. Oraya gidip geldim. Pandemi sürecinde kendimi daha çok geliştirdim ve sabah 06.00’da kalkıp foto yaptığım oldu. Yeri geldi tün 03.00-04.00’lere kadar foto yaptım. Güzeşte yıl önceki ferdî sergimi açtım. İki sene önceki Türkiye birincisi oldum. Bu sene Türkiye 2’incisi oldum” dedi.

Ünlü benzeri ressam kalkışmak istediğini söyleyen Acılı, “9 yaşında kaymakamlık geçirdiğimde seçkin şeyin bittiğini düşünürken, evde dokümanter izleyerek fotoğraf benim hayatımın amacı oldu. Gençlere tavsiyem ise hayatlarına incitici şeyler geldiğinde asla pes etmemeleri zira, bire bir şeye tutunduklarında tutundukları o terim avlu ışığı olacaktır. Kahramanmaraş’ı dünyaya takdim etmek istiyorum Bu süreçte bana destek olan herkese çokça teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu. – KAHRAMANMARAŞ

Share: