Genç sporcudan acun üçüncülüğü başarısı

Bitlisli Milli Sportmen Şiddetli Ferişte Korkmaz, Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde gerçekleştirilen Gençler Dünya Muaythai Şampiyonasında acun üçüncüsü oldu.

Daha öncesinde Türkiye Muaythai Federasyonu aracılığıyla planlı ‘Muaythai Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonasında birincilik elde ederek kentte şampiyona gururu yaşatan Milli Sportmen Heyecan Melek Korkmaz, bu posta üstelik milli aynı başarıya imza attı. Milli takımla birlikte ülkemizi temsilen Çoluk Çocuk Dünya Muaythai Şampiyonasına katılarak kadınlar 45 kilogram kategorisinde dünya üçüncülü elde ederek bronz madalya kazandı. yoğun elde ettiği başarılarla hem ülkemize hem da Bitlis’e başarı gururları yaşatan canlı sporcunun eskimemiş hedefleri ise acun ve Avrupa şampiyonluğu.

Şampiyona sonrası Bitlis’in Tatvan ilçesine dönen zinde sporcu, sevincini Türkiye Muaythai Federasyonu Şark Rum Kesim Icra Oturmuş Başkanı Bilal Adabağ ile paylaştı. Gailesiz sporcuyu Antrenörü Ömer Murat ve Milli Sportmen Mehmet Yalman ile birlikte Tatvan Tecim ve Uran Odasındaki makamında ağırlayan Bilal Adabağ, taze sporcuya yaşattığı gelgel ve elde ettiği başarılardan ötürü kutlama ve başarı dileklerini iletti.

Elde ettiği başarıdan ötürü tüvana sporcuyu ödüllendiren Adabağ, başarıdaki katkılarından kıran birlikte Antrenörü Ömer Tasavvur’a teşekkürlerini iletti. Sporcuların elde ettiği temas başarıda aynı sefer elan gururlandıklarını belirten Milli Topluluk Antrenörü Ömer Kasıt, sağlanan bindi ve katkılarla bu başarıların arttığına özen çekerek, başarıda katkısı mevcut herkese teşekkürleri iletti.

Elde ettiği başarıdan dolayı mutlu olduğunu anlatım eden Milli Sporcu Dinamit Ferişte Korkmaz birlikte, eskimemiş hedefinin acun ve Avrupa şampiyonluğu olduğunu belirtti. Küşayiş vermeden tedarik çalışmalarına başlayacağını kaydeden Korkmaz, “Bu yıl Türkiye şampiyonluğu ve acun üçüncülüğü kabilinden birçok başarılar elde ettim. Hedefim dünya ve Avrupa şampiyonluklarıydı ama bu felek olmadı. İnşallah bundan sonra fiilen önümüzdeki sene bu hedeflerime ulaşmak istiyorum. Buna olan inancım dahi parçalanmamış. Bu miftah ile Antrenörüm Ömer Murat hocamız ilkin tutmak amacıyla bu başarıları elde etmemde katkısı kâin herkese haddinden fazla çok teşekkürname ediyorum” diye konuştu. – BİTLİS

Share: