Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Tekirdağ’da ziyaretlerde bulundu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Tek politik lider kişisel ya de tümen hesabını ülke hesabının önüne koymayacak, evvel Türkiye, sonradan Türkiye, sonra yeniden Türkiye diyerek baş başa çalışacağız, vesayete asla cevaz vermeyeceğiz.” dedi.

Davutoğlu, programı kapsamında Tekirdağ Ticaret ve Endüstri Odası’nda düzenlenen basın toplantısında, 2023 yılında geçmiş dar ziyaretini Tekirdağ’a gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu yılın Türkiye amacıyla büyük bire bir yıl olduğunu anlatım fail Davutoğlu, “2023 yılı hem Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı hem üstelik serencam derece cesim benzeri seçimin yapılacağı bir sene. Dünyanın dahi oylumlu değişimler geçirdiği tıpkı süreçten geçiyoruz. Salgından bilahare Rusya- Ukrayna savaşıyla gelişigüzel, arsıulusal dengelerin, arsıulusal yapıların şişman sarsıntılar geçirdiği aynı süreçte Türkiye bilcümle bu gelişmelerin merkezinde bir devlet namına Cumhuriyetin ikinci yüzyılına kararlı siyasal çatı, demokratik değerlerle desteklenmesi hukuki ve kamu düzeni, doğurucu iktisat ve saf tıpkı siyasetle girmesi lazım.” diye niteleyerek konuştu.

Davutoğlu, sakat Dava Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Kırıcı cinayetinin eksiksiz yönleriyle aydınlatılması gerektiğini rapor etti.

Altılı masanın sakıncasız adımlarla için devam ettiğini vurgulayan Davutoğlu, “Nasıl ‘çöktü, masa üstelik dağıldı’ denmesine karşın güçlenerek yolumuza bitmeme yazar, birçok engeli aşıp bugüne geldiysek seçme sürecini birlikte alay malay yöneteceğiz.” dedi.

Davutoğlu, altılı ganyan masa adayının Türkiye’nin 13’üncü cumhur reisi olacağını savundu.

Seçimin Türkiye için mefret olduğunu vurgulayan Davutoğlu, “6 lider faal olarak yönetimde ağırlık paylaşacaklar takkadak bitirme değil, cumhurbaşkanına katkıda bulunacaklar, bindi verecekler. Tek politik reis zatî ya birlikte öğür hesabını mutluluk hesabının önüne koymayacak, evvel Türkiye, sonraları Türkiye, sonra gene Türkiye diye niteleyerek alay malay çalışacağız, vesayete asla cevaz vermeyeceğiz.” diyerek konuştu.

Daha bilahare Tekirdağ Ticaret ve Uran Odası Umumi Heyet üyelerini konuşma fail Davutoğlu, Bedesten Çarşısı ve Hükümet Caddesi’nde esnafla arkadaşça etti, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine ziyarette bulundu.

Share: