FOMGET, Karı Futbol Süper Ligi’nde sezona şampiyona parolasıyla başlayacak (1)

Eş Ayak Topu Süper Ligi ekiplerinden Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) FOMGET’te oyuncular ve beceri ekip, sezonu böke tamamlayacaklarına inanıyor.

Bakir mevsim öncesi hazırlıklarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda sürdüren ve geçmiş hafta maçını 16 Ekim’de Bitexen 1207 Antalya spor‘a karşı deplasmanda oynayacak FOMGET ekibi, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

FOMGET’in mızıka kaptanı milli futbolcu Sema Polat, kendilerine güvendiklerini belirterek, “Geçen sene ikinci çevrim hiç yenilgimiz olmadı amma talihsizlik ve averajla play-off’a giremedik. Fakat bu yıl baştan bütün bu arada haddinden fazla gür hazırlandık. Bakir takviyelerimiz oldu. Bu sene elan iddialı geliyoruz.” dedi.

Kayseri’deki kampta çok ferah hazırlandıklarını, henüz sonradan da Yenikent Osmanlı Stadı’nda temas çağ alıştırma yaptıklarını nâkil Sema, “Ligimiz A ve B gruplarına ayrıldı. Hedefimiz play-off’a suret, böke tutmak. Bu cılız değil ama yavaş yavaş hedefimize makul gideceğiz. Şampiyonlar Ligi’ne gittiğimiz ant bile amacımız ülkemizi ve kulübümüzü en bereketli şekilde çıkarmak.” diye konuştu.

Ukraynalı futbolcuların takıma inancı tam

FOMGET’in Ukraynalı futbolcuları Yana Derkach ve Daria Apanashchenko, takım olarak liyakatli benzeri mevsim geçireceklerine inandıklarını aktardı.

Bu sezon takımın bakir transferlerle güçlendirildiğini ve şampiyona hedeflediklerini tamlayan Yana Derkach, “Ülkemde üstelik milli takımda oynuyorum. Biliyorsunuz savaş var. Ülkeme gittim ve sabık zaman 4 ay oynayamadım. FOMGET’e savaştan evvel geldim. Bu zaman 7 ecnebi aktör para aktarımı edildi. Bu sene mızıka elan güçlü. Şampiyona kupasını üstelik Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı de istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Başkent ekibinin Ukraynalı milli futbolcularından Daria Apanashchenko ise “Burada oynamaktan haddinden fazla mutluyum. FOMGET’in şampiyon olması üzere herhangi bir şeyi yapacağız. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ne bile karışmak. Takımdaki Türk oyunculardan ve ekibin misafirperverliğinden dahi çokça bahtiyar oldum.” şeklinde konuştu.

FOMGET’in bu sezon kadrosuna kattığı Azerbaycanlı Ayşan Ahmedova ise şunları söyledi:

“Mızıka haddinden fazla gani. Haddinden Fazla nitelikli topçu kardeşlerimiz var. Çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki hafta geçmiş maçımıza çıkacağız. Bu yıl mızıka olarak hepimiz şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Antrenmanlarımız, tedarik maçlarımız, bütünü haddinden fazla eli nimetli geçiyor. Hedefimiz böke başlamak ve Şampiyonlar Ligi’nde tavlamak.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım: “Bu sene kupayı buraya getireceğiz”

FOMGET’in itidalli kayran oyuncusu Fatoş Saika, Manisa’birlikte sokakta başladığı futbola 15 yıldır bitmeme ettiğini anlatırken, ” Turgutlu Belediyesi’nde istekli namına başladım. Henüz sonradan 8-9 kulüpte oynadım. FOMGET’te ikinci yılım. Aynı zamanda A Milli Takım’de da oynuyorum. Sakatlık süreci geçirdim ve dolay mugayir sargı ameliyatı oldum. 8 kamer bilahare sahalara gine döndüğüm için mutluyum. Maçlara çok gür hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

Sabık sene averajla play-off turunu kaçırdıklarının hatırlatılması üzerine Fatoş, “Geçen yıl play-off etabına kalabilseydik, seçme husus çokça farklı olurdu. Kâffesi iri ayrımsız ders oldu. Bu sene anca aynı hataya düşmeyeceğiz. Her pik sunma bereketli şekilde hazırlanıp, önlemlerimizi alıp, anca çıkacağız.” dedi.

Lig fikstürü ve gruptaki rakiplerine değinen Fatoş, “Seçme topluluk faal amma 4 nazik takımdan Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor bizim grupta. Onlar dahi kullanılmamış tekstil içre ve iddialı takımlar. Biz bile çok iddialıyız. Bu grupta nazik benzeri kapış olacak, hak eden kazanacak. Hocalarımız gecesini gündüzüne katıyor. Tığ de ekstra egzersiz yaparak çokça alçak hazırlanıyoruz. Tabiatıyla kim böke olmayı, kupayı Ankara’ya getirmeyi çokça istiyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi haddinden fazla ongun. Mızıka olarak gani uyarlanmış olduk. İnşallah külfet yaşamayacağız. Bu yıl kupayı buraya getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Ustalık kol kendiliğinden emin

FOMGET’in sportif direktörlügünü üstlenen Azerbaycanlı spor adamı Yöntem Askarof, 13 yıldır eş futbolcuları çalıştırdığını belirterek, “Başlayalı 1 kamer oldu ve çalışmalarımız haddinden fazla mebzul gidiyor. Kayseri’deki kampta haddinden fazla ongun hazırlandık. Güzeşte yılki takımı esirgeyici FOMGET, bu yıl de mebzul takviyeler yaptı. 16 Ekim’dahi geçmiş maçımızı Antalya’üstelik kazanarak temizlemek istiyoruz. Maksadımız FOMGET’in şampiyon olması. Takımın misyon koyduğu şey bökelik.” açıklamasında bulundu.

FOMGET Beceri Direktörü Gönüllü Bayraktar ise açıklamasında şunları söyledi:

“Geçen yıl talihsiz tıpkı şekilde play-off etabını kaçırdık. Güzeşte yıldan hastalıklı oyuncularımız da katıldı. Haddinden Fazla iyi transferler yaptık. Bu sene topluluk haddinden fazla ateş parçası. Azerbaycan’dan gür bir kesici olan Ayşan’ı aldık. Ukraynalılar elhak geçen seneden takıma kırat katmıştı. Çok pir bir kamp dönemi geçirdik ve çıktı hazırız. Kadın futbolunun ismini Ankara’da, Türkiye’da duyurmak istiyoruz. Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Yavaş’a, bize verdiği destekler üzere teşekkürname ederiz. Bu desteği boşa çıkarmamak için ‘Ankara’ya bire bir şampiyonluk yakışır.’ diyoruz.”

Share: