Fert dostların imdadına ‘Canbulans’ yetişecek

Fert dostların imdadına ‘Canbulans’ yetişecek

Denizli’de fert dostlara özel geçmiş hayvan ambulansı

DENİZLİ – Türkiye’nin sunu gündeş Çıkmaz Hayvanları Tahaffuz ve Iyileştirme Merkezine topluluk olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, dertli yahut yardıma kadın sokak hayvanlarına evgin dokunmak üzere “Canbulans” adı sunulan kül teşekküllü efsanevi ambulansını hizmete aldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına müteveccih elan modern ve konforlu şartlarda hizmet yöneltmek için sürdürdüğü çalışmalarına bire bir yenisini elan ekledi. Türkiye’nin genişlik çağcıl ve yer büyüklerinden olan Çıkmaz Hayvanları Tahaffuz ve Iyileştirme Merkezi’ne eş Denizli Büyükşehir Belediyesi yanık yahut yardıma kadın çıkmaz hayvanlarına evgin müdahalede gezmek üzere “Canbulans” ismi verilen ivedi müdahale aracını hizmete aldı. Bu çerçevede Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, birey dostlara düş olacak Canbulans ismi verilen evgin engelleme aracını inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan programa Kasaba Himaye ve Arama Dairesi Başkanı Ramazan Kırmacı ile işyar baytar hekimler zevcelik etti. Başbuğ Zolan burada tam teşekküllü hayvan ambulansı karşı bilgelik aldı.

“Bizim canımızdan ayrımlı görmediğimiz üzere”

2018 yılında Denizli’ye kazandırdıkları Büyükşehir Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Barınma, Iyileştirme Merkezi ve Natürel Dirim Parkı’nda sokak hayvanlarına yönelik dirimsel çalışmaların başarı ile sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Zolan, “Kimi Zaman ilçe veya farklı sebeplerden çevre çıkmaz hayvanlarımızda yaralanmalar, emraz olabiliyor. Onlara evgin ulaşmamız gerekiyor. O canları bizim canımızdan farklı görmediğimiz için efsanevi ambulansı almayı umu ettik ve cemi kuvvetli aracımızı bünyemize kattık” dedi.

Hayvan ambulansına ‘Canbulans’ adını verdiklerini kaydeden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Bire Bir birey dostumuzu de kurtarmaya vasıta olursak tığ kendimizi bahtiyar addederiz. Bunun üzere tamlık imkanlarımızı seferber ediyoruz. Allah’ım berceste ve güzel eylesin” ifadelerini kullandı.Share: