Faaliyeti durdurulan hususi sayrılarevi marazlı kabulüne başladı

Afiyet Bakanlığı, Tokat’ta bir hastanın çaba gördüğü hususi hastaneyle ait soruşturmanın tamamlandığını ve sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını kaydederek, hastanenin 28 Son Teşrin 2022 tarihi itibarıyla bakım vermeye bitmeme etmesine izin edildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 19 Teşrinisani’da içtimai medyada yayımlanan ve Tokat’ta bire bir hususi hastanenin korkulu bakım servisinde çekildiği anlaşılan görüntüler üzerine tetkik başlatıldığı, peşi sıra hastanenin faaliyetinin geçici adına durdurulduğu hatırlatıldı.

Afiyet Meslekleri Kuruluna irfan fail yönetsel anket dosyasının karara bağlandığı ve münasebetsiz tutum sergileyen sağlık personelinden birinin 3 sene meslekten men edildiği, müddet böylece göreve dönebilmesi ortamında 18 mahiye mesleki ve etik eğitimi kabul etme ve gösterişli bakım dışında yalınlık serviste çalışabilme şartı getirildiğine işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu kararın, meri mevzuat çerçevesinde Afiyet Meslekleri Oturmuş yoluyla verilmesi cins genişlik bati yaptırım olduğu bilinmelidir. Kurulun aldığı bu karar, takkadak meslek icrası yönüyle ilişkin olup, adli süreçten bağımsızdır. Diğerinin ise 6 aylık mesleksel eğitimden sonra ciddi hizmet dışında görevlendirilmesine değişmeyen verilmiştir. Afiyet Bakanlığı soruşturmayı yürütürken, ilkin ağır hizmet hizmetleri kalkışmak için, bahis konusu hastanedeki mecmu süreçleri inceleyip denetlemiştir. İncelemeler sonucunda sorumlular karşı gerekli işler yapılmıştır. Hastanenin 28 Kasım 2022 tarihi bakımından bakım vermeye bitmeme etmesine izin edilmiştir.”

Share: