Evgin serviste dehşet yayımcı alkollü hasta yakını hakkında sormaca başlatıldı

Denizli’de Çal Izzet Hastanesi müstacel servisine kendi araçlarıyla getirdikleri hastaya bakılmadığı gerekçesiyle sağlık çalışanlarına aday ve fiziki takat uyguladığı sav edilen alkollü pestil yakını hakkında anket başlatıldı.

Olay, geçmiş akşam saat 23.45 sularında Çal Şevket Hastanesi acil servisinde meydana geldi. Ivedili servisine kişi araçlarıyla gelen ve alkollü olduğu tespit edilen S.E., hastasına bakılmadığı gerekçesi ile gözetleyici keyif çalışanlarına aday ve fiziksel olarak yol uyguladı. Müstacel servisine klakson çalarak giriş fail araçtaki hastaya zaruri bilcümle müdahalelerin yapıldığı esnada yaşanan takat olayına karşın, nazik tıpkısı fedakarlık gösteren esenlik çalışanları, hastaya müdahalelerini sürdürdü. Şifahane yetkilileri eliyle sunulan beyaz zehir kod konusunda hastane tahkim ekipler irsal edildi. Acil servisinde etkin esenlik çalışanlarına gözdağı, hakaret ve fiziki şiddette bulunan S.E. ve değişik saldırganlar, keyif çalışanların şikayetçi konusunda ifadesi uyarlanmak amacıyla karakola götürüldü.

Şiddet mağduru sağlıkçıları ziyaret ederek önceki olsun dileklerini ileten sağlık sendikası temsilcisi Kazım Boyacıoğlu, “Esenlik çalışanları her güzeşte dönem mütezayit güç vakaları zımnında yaralanmaya, dirimsel acı atlatmaya ve hatta ölmeye devam etmektedir. Hangi mülk, hastane ve keyif çalışanının canına yıldırma yerine ortaya çıkacağı bilinmemektedir. Esenlik çalışanlarına müteveccih şiddeti lanetliyoruz. Saldırganların en okkalı şekilde cezalandırılması üzere hukuki sürecin takipçisi olacağız. Rastgele kalem çaba olaylarında alın afiyet çalışanlarının beraberinde olmayı sürdüreceğiz” dedi. – DENİZLİ

Share: