Eskişehir’den Bursa’ya gelerek 900 bin TL’lik arakçılık yaptılar, adli taharri neredeyse azade bırakıldılar

Eskişehir’den Bursa’ya mevrut ve 900 bin TL’lik bezek yük araklayıcı şüpheliler, 160 alıcı kaydı incelenerek kıskıvrak yakalandı. 3 berbat, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece adli kontrol neredeyse azade bırakıldı.

Olay, eşkal Saika ilçesi Şükraniye Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, anaç yöntemiyle evlerin kapılarını açarak 900 bin TL değerinde bezek kızıl hırsızlığı yapılmasıyla alay malay Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne merbut Arakçılık ve Cepçilik Bölüm Amirliği ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalarda neticesinde 160 lime asayiş kamerası izlenerek eve bilgili yöntemiyle giren şüphelilerin 16 sayı cürüm kaydı mevcut F.Y. ve 8 nüsha cürüm kaydı kâin G.G. olduğunu belirleme etti. Şüpheliler hırsızlığı yaptıktan sonradan minibüse bindikleri ve elan sonraları yemek amacıyla indikleri ardından ise ticari taksiye binerek Kestel ilçesi Dudaklı Köyü defa ayırımında Eskişehir’den mevrut ev fertlerinden 9 skor yanlışlık kaydı mevcut C.Y. ile birlikte araca binerek Eskişehir’e gittiğini tayin etti.

Bunun konusunda Eskişehir İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü’ne merbut Arakçılık ve Cepçilik Göz Amirliği ekipleri ile 3 ayrı adrese birlikte yapılan operasyonda 3 berbat bezek eşyalar ile birlikte kıskıvrak yakalandı.

3 aynasız emniyetteki işlemlerinin arkası sıra sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece adli arama gibi başıboş bırakıldı. – BURSA

Share: