Eskişehir’de ayrımsız genci apartmandan atarak öldürdükleri tez edilen 3 sanık hakim karşısında

Eskişehir’dahi güzeşte yaz ayrımsız apartman dairesinde darbettikleri genci 3’üncü kattan atarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklanan 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 3. Okkalı Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Emine B. (27), Kişi E. (26) ve Mesut T. (35) ile maktul Gökhan Kısacık’ın yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Savunmasını işleyen sanıklardan Emine B, cinayetle ilgisinin olmadığını öne sürdü.

Olay haset başka iki sanıkla ispirto aldıklarını tamlayan Emine B, birlikte Mesut T’nin alacaklı olduğu Sırrı S’nin (60) bulunduğu adrese gittiklerini söyledi.

Sevinçli T. ile Sırrı S. beyninde çarpışma çıktığını, bunun üstüne Kısacık’ın Mutlu T’yi uyardığını tamlayan Emine B, “Bu tam maznun Ayvaz, Gökhan’ı tuttu. Gökhan’ın ‘Vurmayın’ demesinden ve masanın üzerinde mevcut bıçağa yönelmesinden sonra başka iki maznun birlikte Gökhan’ı çifte tokat dövmeye başladı. Gökhan tıpkı açıklık yere yığıldı. Yerde üstelik çifte atmaya bitmeme ettiler.” diyerek konuştu.

Emine B, bire bir müddet sonra Kısacık’ın pencerenin yanına geçtiğini, başka eşhas aracılığıyla mı atıldığını yoksa kendisinin mi düştüğünü görmediğini tabir etti.

Sanık Mesut T. ise olaydan bire bir ay evvel Sırrı S’ye 20 bin liralık borç verdiğini, bu kişinin bunun 10 bin lirasını ödediğini dile getirerek, savunmasında şunları anlattı:

“Sırrı çok alkollüydü. Tığ içeri girer girmez beni görünce bana küfretti. Elindeki bıçakla bana etap yaptı. Bunun konusunda ben Sırrı’yı dövdüm. Bu tam öldürülen benim kolumu tuttu. Sırrı’yı kastederek ‘Dövme’ dedi. Ego birlikte maktule ‘Sen karışma’ deyip hafifçe ittirdim. Maktule vurmadım. Değişik sanıkların aleyhe savunmalarını akseptans etmiyorum. Benim Sırrı ile aramdaki çatışma bitmeme ederken ‘Çocuk kendini aşağıya attı’ diyerek ayrımsız curcunalı geldi. Baktığımda Gökhan odada yoktu. Nedeniyle ben maktule vurmuş değilim, maktulü camdan aşağıya atmış değilim. Ego hoppadak Sırrı’ya vurduğumu kabul ediyorum. Ele geçen bıçaklar bana ilişik değildir. Buna ilişkin iddiaları birlikte akseptans etmiyorum.”

Sanık Sap E. da Gökhan Kısacık’ın, pencereden atladığını gelecek sürdü.

O dönem begayet alkollü olduklarını bildiren Sap E, “Ongun, Sırrı’ya vuruyordu. Sevinçli’un elinde mevcut bıçağı alıp cebime koydum. Elan bilahare öldürülen camı açtı. Klimanın dış cephedeki motor kısmına ayaklarını koydu. Ego atlayıp kaçacak kabilinden düşündüm. Zaten böyle düşünmemle maktulün kendisini süfli atması benzeri anda oldu. Benim evden çıkarken saksıya atmış olduğum bıçak, Sevinçli’un elinden aldığım bıçaktır. Aramızda vuzuh olduğu üzere sanığı tutmaya vaktimiz bile olmadı.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluğunun devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde 30 Haziran’dahi, İstiklal Mahallesi Demirciler Sokağı’ndaki aynı apartmanda zinde Gökhan Kısacık (26) ve Sırrı S. (60) ile Emine B, Koca E. ve Sevinçli T. ortada takanak meselesi yüzünden çıkan ağız dalaşı kavgaya dönüşmüş, Kısacık ile Sırrı S. darbedilmişti.

Kısacık’ı üçüncü kattan attıkları kanıt edilen 3 suratsız, korkulu dertli halde görüngü yerinden kaçan Gökhan Kısacık, kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

İl Inanma Müdürlüğü Güvenlik Şubesi Cinayet Göz Amirliği vasıtasıyla oluşturulan özel takım, Emine B, Erkek E. ve Mutlu T’yi saklandıkları evlere düzenlenen operasyonla yakalamıştı. Çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanan bu eşhas üzerine “isteyerek herif katil” suçundan dava açılmıştı.

Share: