ESKİŞEHİR – Değme ateş açıp araç, gelişim yeri ve binaya beis veren 3 yabansı tutuklandı

Eskişehir’de tıpkısı kavgada çevreye herhangi bir incitici ederek park yeri halindeki 3 aracın yanı sıra bir gelişim yeri ve binaya kötülük verdikleri öne sürülen 4 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü Gasp ve Cinayet Kısım Amirliği ekipleri, borç meselesi yüzünden çıkan kavgada çevreye herhangi bir zehir fail kişileri derk etmek için faaliyet başlattı.

Bölgedeki düzenlilik kameralarını incelemeye düz polis güçleri, yaklaşık 400 saatlik kayıtları izledi. Ekipler görüntülerden fenomen gecesi seçme biberli eden şüphelilerin Hüseyin K, Emre E, Ahmet Ç. ve Ersin S. olduğunu belirledi.

Şüphelileri saklandıkları evlere düzenlenen operasyonla yakalayan ekipler, gözaltına alınan 4 kişinin adreslerinde yaptıkları aramada 3 tabanca ele geçirdi.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edilen zanlılardan Hüseyin K, Emre E. ve Ahmet Ç. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Ersin S. ise adli taharri gibi serbest bırakıldı.

Eskişehir’de 18 Ocak’ta Hacı Alibey Mahallesi Sakarya 1 Caddesi’nde site merkezinde park yeri halindeki 3 otomobile silahla incitici edilmiş, bu araçlardan birinin Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca’nın şirketine ilgili olduğu öğrenilmişti.

Olayda ayrımsız hareket yeri ve bire bir yapı da beis görmüştü.

Share: