Eskişehir Büyükşehir, 2022 Yılında Kısaca 22 Bin Kursiyere Terbiye Verdi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Konferans Çığır Eğitim Bilimi Kursları (RÜZGÂRLAMAK), 2022 yılında tahminî 22 bin kursiyere yetişek verdi.

2001 yılında ‘Her Ev Tıpkısı Işlik Olacak” sloganıyla eğitim bilimi faaliyetlerine başlayan ve bugüne çatışma 330 branşta 250 binin üstünde yurttaşa ücretsiz bakım veren ÜFÜRMEK, 2022 yılında da 227 ayrı branşta 728 ağırşak açarak, yaklaşık 22 bin kursiyere bakım verdi.

RÜZGÂRLAMAK’lerin kent üzere oylumlu tıpkısı yetişek yuvası ve bellik olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Ayşe Ünlüce, şunları söyledi:

“SİVRİHİSAR EĞİTİM MERKEZİ YAKINDA HİZMETE GİRİYOR”

“Büyükşehir Uray Başkanımız Yılmaz Büyükerşen göreve başladıktan sonra sunu büyük hayalinden biri birlikte gelişigüzel lüp tıpkısı işlik olmasıydı. ÜFÜRMEK, 2001’den bugüne kadar rastgele evi tıpkı atölyeye çevirmeyi başardı. Eğitimlerde 330 branş geçildi ve hoppadak benzeri yılda 20 binden çok kursiyere eğitim bilimi veriyoruz. RÜZGÂRLAMAK’ler çıktı dev tıpkı ayraç, dev bire bir eğitim kuruluşu oldu. Bugüne kadar 250 binden aşkın kursiyer eğitim aldı. Bu hepimiz amacıyla benzeri çalım kaynağıdır. Tabiatıyla tığ ÜFÜRMEK’leri yalnız merkezde tutmayalım, ilçelere bile taşıyalım diye düşündük. Yakın zamanda şeş ilçemizde olan ÜFÜRMEK sayısı Sivrihisar’ın birlikte eklemesiyle yedi olacak. Andıran zamanda Sivrihisar ÜFÜRMEK Eğitim Merkezimiz da hizmete girecek.

İlçelerimizde üstelik eğitimde vesile eşitliği amacıyla çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Yıl içerisinde kursiyerlerimiz aldıkları eğitimleri çağ sonu sergileri ile taçlandırıyor. Çocuklarımız ise ister yaz gerekse kış okullarında hem eğleniyor hem öğreniyorlar. Anneler, babalar, ayrıntılar eğitimlere katılarak kendilerini geliştirmeye, patika edinmeye, öğrenmeye, eğlenmeye ve sosyalleşmeye devam ediyor. 2022 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şimdilerde, ‘Şehir Okuldur’ ve ‘Şehir Öğretir’ mottosu ile Büyükşehir Belediyemiz, 7’den 70’e herhangi bir alanda Eskişehirlilerin hizmetinde olmaya, ESMEK’ler aracılığı ile dahi çalışmalarını artırarak sürdürmeye kararlıdır. Çünkü Eskişehir çağcıl, kültürlü, Atatürk’ün izinde aynı Cumhuriyet Altını şehri namına eğitime, bilime, kültüre ve sanata verdiği değer ile her şeyin arz iyisine layıktır.”

2022 yılı içerisindeki icraat karşı bilgelik veren RÜZGÂRLAMAK yetkilileri ise şu açıklamayı yaptı:

“ÇOCUKLARA YÖNELİK YAZ OKULU PROGRAMINA 5 BİN YAVRU KATILDI”

“Site merkezindeki eğitim merkezlerimizle gelişigüzel Alpu, Beylikova, Çifteler, İnönü, Mihalgazi, Sarıcakaya tevessül etmek için şeş ilçedeki RÜZGÂRLAMAK’lerde, 7-14 gözyaşı grubu çocuklara yaz okulu programına toplamda 5 bin bala katıldı. Yaz okulunda düzenli İngilizce, yavru yogası, cimnastik, basket, voleybol, kanı oyunları, ebru sanatı, gösterici, karikatür, seramik, taş pentür, ahşap boyama, zumba üzere toplanmış 87 branşta ahenktar, belletici ve geliştirici eğitimler verildi. Çocuklara ücretsiz saç kesimi, sene sonu sergileri, 23 April Millî Ferman ve Yavru Bayramı Bala Şenliği ile 2022 yılı çocuklarımız üzere üstelik haddinden fazla özel tıpkı yıl oldu. Ayrıca kadınlara müteveccih eğitimler, belgesel gösterimler gerçekleşirken periyot sonu sergimiz üstelik balaban ilişki gördü.

“YAPACAĞIMIZ YAVRU EVLERİYLE TEMEL BABALAR KURSLARINA BITMEME EDEBİLECEK”

ÜFÜRMEK kursiyerlerinin ‘Kuş ve Özgürlük’ temasıyla oluşturduğu gün sonu halk sanatları katışık sergisi ‘Yansımalar’, 2 binden çok ürünle Eskişehirliler ile buluştu. Büyükşehir Deneyimsizlik Merkezi ve Büyükşehir Osmangazi Cahillik Merkezimiz kalkışmak için Deneyimsizlik Merkezlerimiz de gençlere müteveccih eğitim bilimi, atölye, konuşma, kamp, yolculuk kabil onlarca etkinlikte 6 bin 130 güre ile bire bir araya geldi. Bu sene yaptığımız sunu kocaman çalışmalardan birisi dahi ‘Tıpkısı Mektup Bin Destek’ tezkere cem kampanyası ile çocukların hayatına dokunmaya aylamak oldu. Bu kapsamda 5 bin 486 mektup bağışlandı ve bu kitaplar mevrut taleplere bakarak çoğunluğu şark illerinde görünmek amacıyla, 94 okula gönderildi. Antrparantez cümle ÜFÜRMEK’lerde kullanılmamış bire bir uygulama kendisine Yavru Baziçe Evleri yapıyoruz. Çocuklarını bırakacak yeri olmadığı amacıyla kursa gelemeyen ebeveynler daha çok çocukları ile birlikte merkezimize gelebilecekler. Kollar baziçe evinde kânunuevvel geçirirken, ana babalar kurslarına rahatlıkla devam edebilecekler.”

Share: