Eskişehir 2. Millî Yunus Emre El Topu Turnuvası’na hazırlanıyor

Mihalıççık Spor Erkekler Hentbol Takımı’nın Süper Lig’e yükselmesi ile sabık sene Eskişehir’dahi planlı Yunus Emre El Topu Turnuvası’nı bu yıl tekrar bitmeme ettirme kararı verildiği açıklandı.

Mihalıççık İlçe Belediye Reisi Çorum, 27-28-29-30 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2. Ulusal Yunus Emre Hentbol Turnuvasında, İstanbul Beykoz Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, Muğla Köyceğiz Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Mihalıççık Spor ‘un mücadelede edeceğini aktardı. Başkan Çorum, “Bu takımları kentimizde misafir etmekten alım duyuyoruz” dedi.

“Eskişehir’e 35 sene sonradan aynı şampiyona elan yaşatmak istiyoruz”

Güzeşte zaman namağlup namına evvel Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Mihalıççık Spor Erkekler Hentbol Takımı Antrenörü Hüseyin Taşcan ise, “Eskişehir’in hentbol ile olan bağını ve geçmişini biliyoruz. El Topu, burada çokça müstehap aynı branştır. Süper Lig’üstelik biricik olmamız, bize ayrı bire bir sıkıntı yüklüyor. Tüvana ve dinç tıpkısı ekimiz var. Bunun altını çizerek söylüyorum, gözyaşı ortalamamız amiyane gailesiz. Bu ekibi kurarken, vakit kaybetmeden bu sezona göre hareket etmedik; geleceğe birlikte yatırım yaptık. Maçlarımızı seyredenlerin şişman esenlik alacağını düşünüyorum. Ayrımsız zaman dahi biz mücadele ederken sağlık ahzetmek istiyoruz. Sporun gerektirdiği sunma akıllıca şeyi sahaya yansıtacağız. Eskişehir’e 35 yıl sonra benzeri şampiyona elan neşelendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: