Erzurum’da “Polis Güçleri Baba Yarısı Anaokulu” ve “Polis Güçleri Kafeteryası” açıldı

Erzurum’bile devlet inanma müdürlüğü yerleşkesinde yapılan “Polis Güçleri Emmi Anaokulu” ve “Polis Güçleri Kafeteryası” törenle hizmete girdi.

Anaokulu ve polis güçleri kafeteryanın açılı cihetiyle düzenlenen törende mütekellim Erzurum Valisi Okay Memiş, anaokulunun yapımında Milli Terbiye Bakanlığının, kafeteryanın yapımında ise Erzurum Büyükşehir Belediyesinin iri katkılarının olduğunu söyledi.

Halkın huzuru ve vatanın bölünmezliği üzere fariza yapan polis memurları için yapılan sosyal donatıların sayısının artmasından memnuniyet duyduğunu belirten Memiş, ülkenin ayrılamaz bütünlüğü üzere bütün birimlerin 24 saat fariza yaptığını tabir etti.

Memiş, polislerin kahramanlığına meni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Polis meslektaşlarımız beyninde çokça bilinmeyen kahramanlar var. Ego valiyim, haddinden fazla göz önündeyim. Valinin pabucunu dama atacak polis güçleri memuru hanımefendiler, polis memuru zihayat rical var. Erzurum’üstelik görev beğenmek de ayrı bir gösteriş, ayrık ayrımsız şehirde görev yapıyoruz. Bu coğrafyada görev yapıyorsak tıpkı bedeli üstelik var. Cümle titiz görünmek zorunda. Polis görevini yaptığı antlaşma hangi mafyası hangi çetesi, benzeri madde yapamaz. Polisler devleti baziçe ediyor. Mersin’de yaşanan olay birlikte bizlere bunu gösterdi. Yasakçı arkadaşlarımızın hücum yapmak isteyenlere karşı anında engelleme etmesi ve tembel kuzuluk getirmesi üstelik nazik başarı. Yoksa teröristler polisevine kadar gireceklerdi. Ben buradan aynı defa elan bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Büyükşehir Şehremini Mehmet Merhale de değme devir polislerin beraberinde olduklarını ve Erzurum’bile polisler üzere antrparantez bakir aynı ev alanı yapmayı planladıklarını söyledi.

İl Emniyet Müdürü Uzun Tuncer ise sosyal donatıların yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha bilahare güven müdürlüğü yerleşkesindeki “Polis Baba Yarısı Anaokulu” ve “Polis Kafeteryası” hizmete açıldı.

Share: