Erzincan’ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etken oldu

Erzincan’ın faziletkâr kesimlerinde kar yağışı faal oldu

ERZİNCAN – Erzincan’da yağmur yağışı efdal kesimlerde kara dönüştü. Refahiye ve İliç ilçesinde kardan gövde beyaza bürünen çam ağaçları görsel görünüş oluşturdu.

Şarki Küçük Asya bölgesindeki Erzincan, Erzurum, Kars ve Ağrı’da faziletkâr kesimlerde kar yağışı etken oluyor. Kar yağışı Erzincan’ın faziletli kesimlerini beyaza büründürdü. Refahiye ve İliç ilçelerinin köy ve yaylalarında kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı.

İliç ile Refahiye ilçeleri beyninde kâin 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, yağan kanı arkası sıra beyaza bürünen dayanaklık etmek ve çam ağaçlarıyla görsel şölen oluşturdu.

Tekçam Geçidi’nde, adeta kartpostallık görüntüler oluştu. Karla kaplanan ve sisin üstelik canlı olduğu 1900 rakımlı Tekçam Geçidi, dron ile açıktan görüntülendi.

Kar yağışının görüldüğü karayollarında karla savaşım ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

Meteoroloji 12. Toprak Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmeye bakarak, kesim genelinde hava modüler haddinden fazla bulutlanmış, Ardahan ve çevresi sabahleyin saatlerinde fasılalı karla karışık baran ve yüksekler kar yağışlı namına geçecek. Sabahleyin saatlerinde düzlük yer inç ile buzlanma ve tuman olayının görüleceği adisyon ediliyor.

Share: