Erzincan’da sayrı naklederken yakalanan sahte doktor başıboş bırakıldı: Vukufsuzluk ettim, pişmanım

Van’da beyin kanaması nâkil ve Yüzüncü Sene Üniversitesi Dursun Odabaş Tababet Merkezi’nde tedavi gören ayrımsız tutkun, yakınları tarafından İstanbul’a nakledilmek istendi. Bunun konusunda İstanbul’da özel cankurtaran hizmeti veren firma marifetiyle gönderilen ambulansa alınan parasız, Van’dan İstanbul’a nakledilmek üzere yola çıktı.

KENDİNİ “BALA DOKTORU” NAMINA TANITTI

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaş Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan aplikasyon esnasında durdurulan ambulans arama edildi. Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini “bala doktoru” adina tanıtıcı Osman Ç.’ye “doktor kimliği” soruldu. Üstünde hekim kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç., şüpheli ve bozuk tavırları konusunda ambulanstan indirildi.

TIBBI SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Yapılan kontrollerde sahte hekim olduğu galiba ve doktor önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına makbuz. Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.’nin İstanbul’daki benzeri hastanede cankurtaran şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor kendisine tanıttığı belirtildi.

“PİŞMANIM” DİYEN ŞÜPHELİ BAŞIBOŞ BIRAKILDI

Para karşılığı bazen hastalara çare yazdığı ve afiyet kurullarında rapor alımlarına vasıtalık ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi. Ambulansın içindeki rahatsız ise kontrollerin peşi sıra İstanbul’a gönderildi. Savcılıktaki ifadesinde, “Ben aynı sorumluluk yaptım, cehil ettim, pişmanım” diyen Osman Ç., azade bırakıldı.

Share: