Erzincan’da komütatör camları buz tuttu

Erzincan’da miftah camları buz tuttu

ERZİNCAN Gün Doğusu Anadolu Bölgesinde faziletkâr kesimlerde etkin olan kar yağışının arkası sıra sevimsiz hava etkisini artırdı. Erzincan’da tün yer düşük albeni sıcaklığı sıfırın altında 4 dereceye kadar indi. Site merkezinde antipatik hava zımnında açar camları buz tuttu.

Tün saatlerinde çekicilik sıcaklığın hissedilir derecede düştüğü Erzincan’da sabahleyin erken saatlerde işlerine gezmek üzere sokağa çıkan vatandaşlarda buz mesaisi başladı. Ötede soğuktan araçlarının camları buz markajcı vatandaşlar kısaca 15 zaman araçlarının ısınması ve vasıta camlarının buzunu temizlemekle uğraşıyor. Hava Bilgisi 12. Kesim Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, toprak genelinde albeni modüler ve bir iki bulutlu geçecek. Geceleyin ve sabahleyin saatlerinde buzlanma ve tuman olayı ile gelişigüzel yer yer inç ve sis hadisesinin görüldüğü bölgede yalaz sezon normalleri civarında seyredecek. Bölgede rüzgarın şimalli yönlerden belli belirsiz, bazı bazı mutedil kuvvette esmesi bekleniyor.

‘Buzlanma ve külot uyarısı’

Hava Bilgisi 12. Toprak Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere bakarak bölgemiz genelinde havanın parçalı ve bir iki bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve tuman olayı ile birlikte vadi kayran sis ve parmak hadisesi bekleniyor. Rüzgarın şimalli yönlerden hafif, kimi zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor. Tün ve sabah saatlerinde bölgemiz genelinde buzlanma ve tuman olayı ile gelişigüzel meydan meydan sis ve inç hadisesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta sürücüler görünmek üzere, yetkililerin ve vatandaşların titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir” denildi.

Share: