Erzincan polisi dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı

Sosyete Destekli Polislik Ofis Müdürlüğünce; halkın tehlikeli olduğu öz ocakları, kahvehaneler ve pazar yerlerindeki vatandaşlara; telefon dolandırıcılığı ve evden hırsızlık konularında bilgilendirme yapılarak risale dağıtıldı.

Erzincan Itimat Müdürlüğü TDP Yazıhane Müdürlüğü ekipleri semt pazarında, öz ocakları ve kahvehanelerde vatandaşlara telefon dolandırıcılığı ve evden arakçılık konularında bilgilendirme yaparak broşür dağıttılar.

Yapılan uyarılarda şu bilgilere düz verildi:

“Sizin huzur ve refahınızı tedarik etmek üzere manşet kuvvetlerinin aldığı tedbirlere ekleme olarak sizler da siftinlik önlemlerle hırsızlığın oluşmasını engelleyebilir, mağduriyetin önüne geçebilirsiniz. Ehliyetli tenvir kullanarak bostan ve bina girişlerine antrparantez ağaçlara bile sensörlü lamba takabilirsiniz.

Hırsızın binaya amelî girmesine havari olacak sandalye, basak ya dahi çöp bidonu üzere eşyaları ortadan kaldırabilirsiniz.

Binanızın haricen bakılınca rahatlıkla görülebilecek alanlarında, bostan ve balkonlarında hırsızların dikkatini çekebilecek bahçe mobilyaları, müfrit ve zer eşyaları bırakmamalı bunları gizlemelisiniz.

Çelik bap, çıpa cağ, almaç, alarm sistemleri kadar fiziksel asayiş önlemlerinin birlikte caydırıcı maksatla evden çıkarken benzeri sayı lambayı örtüsüz bırakabilirsiniz.

Hırsızın girildiğinin belirleme edilmesi halinde olayı yer gelişmemiş zamanda düzenlilik güçlerine bildirmeli, sulu ve delillerin kaybolmaması için hiçbir şeye dokunmadan manşet kuvvetlerinin görüngü hesabına gelmesini beklemelisiniz.” – ERZİNCAN

Share: