Ertuğrul Gazi Türbesi ve yerleşkesi şenliklere hazırlanıyor

Andıran 741. Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri sebebi ile Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında yorum toplantısı yapıldı.

Söğüt Kaymakamlığı’nda planlı toplantının peşi sıra Ilbay Kızılkaya başkanlığındaki gök bilimi şenliklerin icra edileceği; Ertuğrul Gazi Türbesi, cirit oyunu sahası, neşe alanı, bu sene hizmete girecek olan Ertuğrul Gazi Camii ve Darul Kurra’da incelemede bulunarak şenliklerle ilişik planlamaları sahada izleme ettiler.

“Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri Bilecik’imizin ve ülkemizin sunma balaban manevi değerlerindendir”

Mufassal yerine bayram sahasını inceleyerek hazırlıkların yekpare adına tamamlanması için vacip talimatı ilgililere ileten Vali Kızılkaya, “Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri Bilecik’imizin ve ülkemizin sunu önemli manevi değerlerindendir. Bizler, atamıza olan saygımız ve kültürümüzü kuşaklara aktarma isteğimizden çevre şenliklerimizi arz mebzul şekilde icra ika amacındayız. 740 yıldır olduğu kabilinden bu yılda coşku içerisinde hazırlandığımız şenliklerimizi heyecan içerisinde kutlayacağız. Bu minvalde şenliklerimizin yaşatılmasında himmet veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Kızılkaya’nın yanı sıra toplantıda; Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Belediye Reisi İsmet Sever, İl Genel Divan Başkanı Osman Yılmaz, İl Itimat Müdürü Ertuğrul Namal, İl Kurnaz Komutanı Albay Utkulu Sandal, Bilgisizlik ve Spor İl Başmuallim Yasin Özdemir, Kültür ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan ve ilişkin kurum amirleri de hazır bulundu. – BİLECİK

Share: