Erdoğan, Pahor’u resmi törenle karşıladı

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette kâin Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor’u Beştepe’bile resmi törenle karşıladı.

Pahor’un bulunduğu rahat aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pahor’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana antre kapısında karşıladı.

Erdoğan ve Pahor’un merasim alanındaki yerlerini almalarının ardından, 21 pare tümden atışı eşliğinde iki mutluluk milli marşları çalındı. Borut Pahor, Reji Kolcusu Alayı Merasim Kıtası’nı, Türkçe “Merhaba çeri” diye selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini baziçe eden bayraklar ve askerler de saha aldı.

İki devlet heyetlerinin takdimi sonrasında, Erdoğan ve Pahor, merdivenlerde Türkiye ve Slovenya bayrakları uğrunda gazetecilere afur tafur verdi.

baş başa görüşmeye geçen Erdoğan ve Pahor, heyetler arası görüşmelerin ardından anlaşmaların imza törenine katılım edecek ve eş matbuat toplantısı düzenleyecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor onuruna resmi akşam ezanı yemeği verecek.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Sağlam Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Takı ile Ankara Valisi Vasip Delimsirek de amade bulundu.

Erdoğan, Akkuyu Nükleer Yavaş Santrali’ni musahabe etti

 

Cumhur Reisi Erdoğan’dan emir: Fiyatları indirin

 

Share: